Dodano:

0
Kategoria: Motywacja

Życie w stylu fitness, bycie fit... wydawać by się mogło, że te określenia znamionują chwilową modę, która przeminie tak szybko, jak się pojawiła. Jednak jak się okazuje, bycie fit i prowadzenie zdrowego stylu życia ma coraz więcej zwolenników i staje się trendem nie tylko wśród młodych ludzi pragnących uzyskać piękną, smukłą sylwetkę. Co oznacza bycie fit? Oznacza prowadzenie zdrowego trybu życia, dbanie o ciało i umysł, a także dobre samopoczucie.


Dieta fitness – o czym warto pamiętać?
Zdrowy tryb życia w stylu fitness to nie tylko ćwiczenia, ale i dieta. Bardzo ważne jest skomponowanie jej tak, aby dostarczała organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Właśnie dlatego przy komponowaniu diety warto poradzić się dietetyka, który pomoże ułożyć jadłospis. Będzie on dopasowany do naszego trybu życia i indywidualnego zapotrzebowania na poszczególne mikro i makroelementy. Dodatkowo trzeba pamiętać o zmianie nawyków żywieniowych. Chodzi tutaj nie tylko o wyeliminowanie nieodpowiednich produktów żywieniowych, ale też o regularność posiłków, wybieranie produktów o wysokiej jakości, a także odpowiednie przygotowywanie jedzenia. Wszystko to pozwoli spożywać nam w pełni wartościowe, zdrowe posiłki.


Styl fitness – te elementy wyeliminuj ze swojego życia
Zdrowy tryb życia wymusza na nas rezygnację nie tylko z niezdrowych nawyków żywieniowych. Również wyeliminowanie używek jest konieczne. Takie działanie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli chcemy zacząć intensywne treningi, w pierwszej kolejności należy zrezygnować z palenia papierosów, a także picia alkoholu w większych ilościach. W przypadku alkoholu ma to też znaczenie z uwagi na to, że powoduje on odwodnienie organizmu i obniża wydolność, a także niekorzystnie wpływa na samopoczucie. Odstawienie używek pozwoli też na szybsze oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji oraz jego regenerację.


Styl fitness – aktywność fizyczna to podstawa
Jak już zostało wspomniane, jednym z najważniejszych czynników bycia fit jest aktywność fizyczna. Może ona przybierać różnorodną formę – dla jednych odpowiedni będzie codzienny, długi spacer po parku lub lesie, dla innych intensywne treningi na siłowni. Dlaczego jest tak ważne, aby regularnie ćwiczyć? Przede wszystkim dlatego, że ma to korzystny wpływ na nasz organizm – poprawia zdrowie i samopoczucie. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Ruch poprawia koncentrację, pamięć, a także i kreatywność. Codzienna porcja ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu, ułatwi również zasypianie, radzenie sobie ze stresem i różnego rodzaju napięciami. Wystarczy wspomnieć, że w czasie ruchu wydzielane są endorfiny i dopamina, które odpowiadają za odczuwanie przyjemności.


Styl życia fitness – liczy się to jak odpoczywasz
Pomiędzy treningami należy zaplanować odpowiedni wypoczynek dla naszego ciała. W tym czasie organizm zregeneruje się i nabierze sił do dalszego działania. Dlatego ważny jest sen i wypoczynek w ciągu dnia, również pomiędzy treningami. Przeciążone ciało jest bardziej narażone na kontuzje, które mogą powodować poważne konsekwencje dla zdrowia.