Dodano:

0
Kategoria: Porady

Opaski fitness i smartwatche szturmem podbiły serca sportowców i stałych bywalców siłowni. Jeśli lubisz elektroniczne gadżety, z pewnością zastanawiasz się, jakie inne mobilne wynalazki mogą urozmaicić twój trening oraz aktywne życie, a przy okazji wzbudzić zainteresowanie koleżanek (i kolegów) z sali gimnastycznej. Przyjrzyj się naszej liście najlepszych gadżetów fitness!


 Inteligentne sztućce

Jeśli nie potrafisz pozbyć się zwyczaju zjadania swojej kolacji przed telewizorem, a podczas obiadu z rodziną tracisz kontrolę nad rozmiarami swoich porcji, być może docenisz użyteczny gadżet, jakim jest inteligentny widelec. Większość modeli powiadomi cię subtelnymi wibracjami i miganiem diody, kiedy będziesz przyspieszała z konsumowaniem kolejnych kawałków, śledząc rozgrywki crossfitgames, a także przeanalizuje wielkość twoich porcji oraz czas spędzony na zjadaniu posiłków czy odstępy między nimi. To również dobry pomysł, by wpoić odruch powolnego jedzenia dzieciakom!


Fitness trackery aktywności

Większość opasek fitness nadaje się jedynie do monitorowania takich funkcji jak bieganie czy jazda na rowerze. Jeśli zależy nam na tym, aby analizować nasze podrzuty ze sztangą, dobrze zainwestować w jeden z trackerów aktywności; gros z nich ma postać opasek zakładanych na udo bądź biceps czy też wisiorków, ale niektóre można zamontować… wprost na sztandze czy desce surfingowej! Większość z bardziej zaawansowanych trackerów rozpoznaje poszczególne aktywności i potrafi odróżnić, kiedy robimy przysiady albo korzystamy z maszyny. Ponadto dostępnych jest wiele dedykowanych aplikacji dla poszczególnych trackerów, a część z nich posiada również funkcje wirtualnego trenera. Jeśli lubimy element rywalizacji, możemy także porównywać nasze osiągnięcia z innymi.

gadżety fitness to nie tylko znany już nam pulsometr

Inteligentna odzież fitnessowa

Jeśli trackery to dla nas za mało, być może powinniśmy spróbować inteligentnej sportowej odzieży, jak np. skarpetek dla biegaczy. Dzięki nim, cały nasz maraton będzie rejestrowany i nie tylko będziemy mogli prześledzić swoje tempo, odległość i inne „standardowe” zmienne, ale również przeanalizować nacisk na poszczególne rejony naszej stopy, a inteligentny trener zasugeruje ewentualne korekty techniki biegu. Wbrew pozorom inteligentne skarpetki dla biegaczy można prać, a wyglądają i zachowują się zupełnie jak zwyczajne skarpety, jakich pełno w naszej szafie. Fitness z pomysłem!


Ekstrabutelka na gainer – fitness ze wspomaganiem

Rozsypany biały proszek w torbie i problemy z odmierzeniem odpowiedniej ilości odżywki – brzmi znajomo? Jeśli tak, z pewnością pokochasz specjalne butelki na gainery, które same dozują odpowiednią porcję odżywki za jednym przyciśnięciem guzika! Co więcej, w butelce możesz przechować kilka porcji gainera, tak więc nie musisz pamiętać o uzupełnianiu swojego „magicznego proszku” za każdym razem. Większość modeli posiada również specjalne, wbudowane miksery, które sprawnie wymieszają odżywkę: żegnajcie grudki!


Inteligentny pulsoksymetr

Jeśli na treningu dajesz z siebie wszystko, nie straszny ci pot, łzy i pęcherze, a twoim marzeniem jest zdobycie K2, być może zainteresuje cię urządzenie dla zaawansowanych amatorów aktywnego trybu życia i sportowców, jakim jest inteligentny pulsoksymetr. Co to takiego? Pulsoksymetr jest niewielkim urządzeniem, które zakładasz na palec, by dowiedzieć się szczegółów na temat stanu fizjologicznego swojego organizmu. Pulsoksymetr pozwala monitorować poziom wysycenia krwi tlenem podczas naszego treningu, jak również tętno oraz wskaźnik perfuzji, czyli obwodowego przepływu krwi. Większość modeli posiada dedykowane aplikacje, które tworzą dla nas statystyki i informują, kiedy wysiłek fizyczny, jakiemu poddajemy swoje ciało (np. na skutek niedotlenienia), staje się zagrożeniem dla naszego zdrowia.