Dodano:

0
Kategoria: Uroda

Każda z nas wie, iż kluczem do szczupłej sylwetki jest odpowiednia dieta i ruch; co jednak, kiedy nasz codzienny jadłospis nie jest idealny, a na zwiększoną aktywność fizyczną nie możemy sobie pozwolić? Sprawdź, które nieinwazyjne zabiegi odchudzające są najskuteczniejsze, i jakich efektów oczekiwać.


 Najpopularniejsze zabiegi odchudzające – endermologia

Endermologia to nieinwazyjny zabieg wyszczuplający polegający na masażu podciśnieniowym. Działa na tkankę łączną skóry pobudzając metabolizm komórek i przyspieszając krążenie krwi, dzięki czemu pomaga w redukcji cellulitu i modeluje sylwetkę. Podkręcając metabolizm, endermologia pomaga przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i pozbywanie się z organizmu toksyn. Co więcej, spłyca blizny i zmniejsza widoczność rozstępów. Endermologia wpływa również na pobudzanie produkcji kolagenu w skórze, przez co ujędrnia ją i uelastycznia. Zabieg można wykonywać także na twarz – osiągniemy wtedy ładne wymodelowanie jej konturu. Endermologia jest bezbolesna, a podczas zabiegu pacjentka ubrana jest w specjalny kombinezon. Aby uzyskać widoczne efekty modelujące, wyszczuplające i ujędrniające pożądane jest poddanie się cyklowi kilku bądź nawet kilkunastu zabiegów. Z tej metody wyszczuplania nie mogą korzystać kobiety w ciąży bądź z licznymi, bolesnymi żylakami.


Zabiegi odchudzające: kriolipoliza, co to takiego?

Osoby, którym zimno niestraszne, mogą sięgnąć po kriolipolizę – zabieg, który „zamraża” tkankę tłuszczową i pomaga w jej redukcji. Potraktowane niską temperaturą komórki tłuszczowe ulegają apoptozie (czyli krótko mówiąc: śmierci) i następnie są powoli usuwane z organizmu. Oznacza to, iż kriolipoliza pomaga skutecznie pozbyć się nadmiernej ilości komórek tłuszczowych, szczególnie z problematycznych partii ciała mających tendencje do nadmiernego otłuszczenia, takich jak brzuch czy biodra. Decydując się na zabieg, należy pamiętać o tym, iż jeśli nie zmienimy swojego stylu życia, nowe komórki tłuszczowe będą dalej „produkowane”, zastępując miejsce starych. Jest to metoda miejscowa, a jej efekty w pełni pojawiają się po około 1-3 miesiącach: możemy liczyć na utratę do 45% tkanki tłuszczowej w poddanej zabiegowi partii ciała, pod warunkiem, iż nie przytyjemy od dnia wykonania zabiegu. Co istotne, metoda ta nie jest polecana osobom o znacznej otyłości, jak również kobietom w ciąży czy z uszkodzeniami skóry.

 zabiegi odchudzające i ich efekty

Liposukcja ultradźwiękowa – zabieg mocno odchudzający

Liposukcja ultradźwiękowa polega na zastosowaniu ultradźwięków do precyzyjnego usunięcia komórek tłuszczowych z problematycznych partii ciała, takich jak uda, biodra czy ramiona. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są odseparowane od otaczających je tkanek, rozbijane i niszczone, a następnie stopniowo usuwane z organizmu. Liposukcja ultradźwiękowa pomaga pozbyć się złogów tłuszczu i zredukować cellulit.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest cukrzyca, ciąża czy niewydolność serca. Pełny efekt pojawia się po kilku, a nawet kilkunastu tygodniach.


Zabiegi odchudzające – czy są skuteczne?

Zabiegi odchudzające działają najlepiej w połączeniu ze zdrową, dobrze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi – pomagają pozbyć się otłuszczeń z problematycznych części ciała i ładnie modelują sylwetkę, dodatkowo ujędrniając skórę. Brak zmian w trybie życia nie przyniesie spektakularnych efektów, a jedynie czasową poprawę i wizualne wymodelowanie sylwetki. Żaden z zabiegów nie nadaje się do znaczącej redukcji całościowej masy ciała i pozbycia się dużej nadwagi. Niestety, nie ma co liczyć na natychmiastowe rezultaty po jednorazowym poddaniu się wybranemu zabiegowi. Aby osiągnąć zauważalne efekty, niezbędne jest ich kilkakrotne powtarzanie oraz odczekanie pewnego czasu po wykonaniu zabiegu. Wszystko to sprawia, iż metody nieinwazyjnego odchudzania są dość kosztowne, i jak się okazuje – wcale nie takie ekspresowe – na efekty przyjdzie nam trochę poczekać. Do niewątpliwych zalet wymienionych metod należy między innymi brak długiego okresu rekonwalescencji (jak np. w przypadku tradycyjnej liposukcji), możliwość praktycznie natychmiastowego powrotu do normalnego trybu życia i niskie ryzyko powikłań.

Zarówno kriolipoliza, jak endermologia czy liposukcja ultradźwiękowa polecane są osobom z opornym tłuszczykiem i cellulitem w niektórych partiach ciała jako wsparcie w procesie odchudzania i modelowania sylwetki. Warto spróbować i sprawdzić, czy są to warte uwagi zabiegi odchudzające.