Dodano:

2
Kategoria: Dieta

Współczesne czasy mają tyle samo wad, ile zalet. Dzięki wielu innowacjom, nasze życie na każdej właściwie płaszczyźnie jest łatwiejsze: od postępu technologicznego, poprzez osiągnięcia medycyny, na ułatwieniu codziennego życia kończąc. Jednak to, co z jednej strony nam pomaga, z drugiej także niestety szkodzi. I to bardzo. Rozbudowana sieć dróg, mnóstwo pojazdów spalinowych, a także przetworzone jedzenie pozwalają na znaczną wygodę i oszczędność czasu, jednak mają także negatywny wpływ na nasze zdrowie – mowa o toksynach. Jak się ich pozbyć w szybki i prosty sposób? Oto dieta oczyszczająca!


Toksyny w organizmie – objawy

Jak rozpoznać, czy nasze złe samopoczucie wywołane jest obecnością toksyn? Pierwszym sygnałem ostrzegawczym są problemy z cerą i skórą. Zwiększona ilość wyprysków, szary kolor i utrata jędrności skóry świadczyć mogą o tym, że organizm jest zanieczyszczony. Jeśli zauważysz biały nalot na języku, zaś twój oddech pomimo dbania o higienę jest nieświeży, może to być także efekt nagromadzenia toksyn. Częste bóle głowy i towarzyszący im nieżyt nosa, a także problemy ze snem, zmienne (ale najczęściej złe) nastroje, rozdrażnienie bez wyraźnego powodu, a także podatność na infekcje i choroby także świadczyć mogą o szkodliwym działaniu toksyn. Podobnym sygnałem mogą być powtarzające się zaparcia, gazy oraz bóle brzucha.


Toksyny – pozbywaj się ich dietą oczyszczającą!

Za powstawanie toksyn odpowiedzialny jest właśnie mocno rozbudowany przemysł, który skaża wodę, glebę oraz powietrze. Toksyny przedostają się do organizmu na wiele sposobów: przez skórę, płuca wraz z wdychanym powietrzem, a także przez układ pokarmowy. Jeśli czujesz więc pogorszenie samopoczucia, twoja skóra, paznokcie i włosy znajdują się w dużo gorszej kondycji niż dotychczas, twój nastrój jest znacznie obniżony, nie masz siły i motywacji do działania, a waga wskazuje coraz więcej kresek – działaj. Powyższe objawy mogą być bowiem wynikiem obecności nadmiaru toksyn w organizmie. Nie tylko wpływają one negatywnie na kondycję całego organizmu, ale także znacznie utrudniają odchudzanie – największe ich ilości gromadzą się bowiem właśnie w tkance tłuszczowej. Połącz więc przyjemne z pożytecznym – schudnij i pozbądź się toksyn z organizmu! Jak tego dokonać? Zastosuj trzydniowy program oczyszczający. Jego skuteczność opiera się na trzech głównych zasadach – w przeddzień rozpoczęcia diety zjedz pięć lekkich posiłków. Następnie posiłki spożywaj regularnie, a także nie jedz nic po godzinie 18. Spożywaj duże ilości wody – nie tylko pobudzi ona do pracy nerki i wypełni żołądek, dając uczucie sytości, ale także pomoże w wypłukiwaniu toksyn z organizmu.

dieta oczyszczająca to podstawa przy pozbywaniu się toksyn

Dieta oczyszczająca to podstawa

Trzydniowa dieta oczyszczająca w szybki i skuteczny sposób pomoże uporać się z problemami. Jej największą zaletą jest to, iż trwa krótko, tak więc ryzyko poddania się jest znikome. Pierwszego dnia na śniadanie spożyj szklankę soku jabłkowego bądź pomarańczowego, z dodatkiem mleka i płatków owsianych lub otrąb. Drugie śniadanie składać powinno się z jogurtu naturalnego oraz soku z buraczków i marchwi. Następnie co dwie godziny spożywaj szklankę wody mineralnej bądź herbaty z pokrzywy. Kolację stanowić powinna sałatka z dodatkiem mięsa drobiowego. Drugiego i trzeciego dnia na śniadanie zjedz sałatkę owocową (najlepiej, by składała się ona z melona, jabłka, gruszki oraz grejpfruta). Drugie śniadanie stanowić powinien banan. Następnie co dwie godziny pij szklankę wody – tym razem jednak ciepłej. Kolację stanowić powinny warzywa z dodatkiem chudego twarogu i naturalnego jogurtu. Na zakończenie dnia wypij szklankę zielonej herbaty bądź chudego bulionu. Oto dobra dieta oczyszczająca!


Wpływ toksyn na organizm

Oczyszczanie organizmu z toksyn ma znaczenie dużo ważniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jeśli nie będziemy regularnie ich usuwać, po pewnym czasie zaczną one zalegać w narządach wewnętrznych, wyrządzając tym samym wiele szkód. Prowadzą one przede wszystkim do problemów z zatokami, rozmaitych alergii, opryszczki, a także kłopotów z krążeniem. W dalszej kolejności przyczyniają się do chronicznych migren, a nawet stwardnienia rozsianego czy bólu zębów. W konsekwencji możemy nawet zachorować na nowotwór.

KOMENTARZE

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Taka dieta nie oczyści organizmu... Nabiał i mięso powinno być całkowicie wyeliminowane na czas detoksu. Powinno się jeść same owoce, warzywa plus ewentualnie pestki i nasiona. Podstawą jest picie dużej ilości wody. Do tego codzienna lekka aktywność i mycie całego ciała najlepiej szczotką specjalną do mycia ciała.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Jak można jedzenie mięsa i nabiału nazywać detoksem???? Szok! Nabiał zaśluzowje organzim a mięso zakwasza; nie mowiąc o antybiotykach, sterydach i GMO.