Dodano:

0
Kategoria: Dieta

Woda kokosowa to naturalny napój, który pozyskuje się z jeszcze zielonych kokosów, gdyż to właśnie w nich jest najbardziej wartościowa. Jest ona sterylnie czysta, naturalnie przefiltrowana i doskonała w smaku. Wiele osób myśli, że w kokosach znajduje się mleczko kokosowe, ale ono powstaje dopiero przy wyciskaniu miąższu w celu wyprodukowania wiórek kokosowych. Woda kokosowa to prawdziwy must have każdej osoby, która stara się zadbać o swoje zdrowie!


Skład wody kokosowej

Woda kokosowa ma bardzo bogaty skład, który zapewnia optymalną mieszankę witamin i minerałów dla naszego organizmu. Ma ona wysoki poziom elektrolitów, nadaje się więc dla sportowców, osób po różnych zabiegach, czy tych, którzy przeszli biegunkę. Dawniej była ona stosowana do transfuzji krwi! Jest bowiem sterylnie czysta, a poziom elektrolitów jest taki sam jak w osoczu ludzkiej krwi. Poza tym jest bogatym źródłem witamin z grupy B oraz witaminy C, a także fosforu, wapnia, potasu, magnezu.


Woda kokosowa – cena i dostępność

Cena pojedynczej butelki wody kokosowej różni się w zależności od miejsca zakupu oraz od producenta. Zazwyczaj waha się w przedziale od czterech do dziesięciu złotych. Napój ma słonawy smak, ale jest chętnie pity przez wiele osób. W niektórych sklepach można dostać tak zwaną wodę kokosową w proszku, która jest tańszym rozwiązaniem, a często jest dodatkowo wzbogacona innymi składnikami. Gdzie ją można kupić? Woda kokosowa jest dostępna przede wszystkim przez internet, ale stacjonarnie można ją znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, a często pojawia się także w supermarketach. Kupując wodę kokosową, trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest ona naturalna i bez dodatków. W sklepach można spotkać bowiem “wody kokosowe”, które są rozrabiane zwykłą wodą albo dodatkowo dosładzane cukrem. Takie produkty nie mają tak wielu korzystnych właściwości.

woda kokosowa to zdrowe rozwiązanie na napój

Właściwości wody kokosowej

Woda kokosowa jest polecana sportowcom, ale nie tylko. Można ją pić, kiedy cierpi się na kaca, bo doskonale uzupełnia poziom elektrolitów i pozwala szybko wrócić do siebie. Jej dobroczynne działanie odczuwają osoby, które mają bardzo stresującą pracę, a także osoby chore na anemię, choroby serca, schorzenia związane z układem nerwowym lub trawiennym. Dodatkowo wykazuje ona działanie przeciwgrzybiczne, przeciwalergiczne oraz antywirusowe. Naturalna woda kokosowa jest napojem dietetycznym, bo nie zawiera cukru, nie ma w składzie także laktozy i innych składników, które mogłyby powodować problemy z jej piciem.


Woda kokosowa dla urody

Woda kokosowa doskonale wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Może być używana nie tylko jako wewnętrzny suplement, ale także jako zewnętrzny kosmetyk. Wystarczy codziennie wieczorem przemyć twarz tonikiem namoczonym w wodzie kokosowej. Jeżeli chcesz mieć piękne, błyszczące włosy, to wystarczy do ostatniego płukania dodać szklankę wody kokosowej. Wzmacnia ona cebulki włosów i podkreśla naturalny kolor włosów. Mieszkanki karaibskich wysp właśnie w ten sposób wykorzystują wodę kokosową! Jej działanie jest potwierdzone doświadczeniami wielu kobiet z całego świata.