Dodano:

0
Kategoria: Motywacja

Motywacją do przejścia na dietę mogą być powody zdrowotne, estetyczne bądź chęć przełamania swoich słabości. Jeżeli zależy ci na trwałych efektach, uzyskanych w zdrowy i rozsądny sposób, koniecznie musisz postawić na zdrowe odchudzanie oraz kompleksowo zaplanować kilka zmian, które na stałe zagoszczą w twoim życiu. W przeciwnym wypadku wypracowane efekty nie pozostaną z tobą na dłużej. Oto co usłyszysz od trenera, który będzie cię wprowadzał w tryb odchudzania.


1. Wypracuj prawidłowy sposób myślenia

Niezależnie od powodów, które tobą kierują, musisz wypracować w sobie prawidłowy sposób myślenia o podejmowanym wyzwaniu. Skuteczne odchudzanie jest możliwe tylko i wyłącznie przy zmianie nawyków żywieniowych – aby nie pojawił się efekt jo- jo, należy przestrzegać etapu stabilizacyjnego, następującego po ścisłej diecie właściwej. Najlepiej zaś, jeżeli permanentnie zmienisz nawyki żywieniowe – wtedy możesz liczyć na najtrwalszy efekt. Nie traktuj diety jako swojego wroga – jest ona środkiem do uzyskania wymarzonego celu i dobrze skomponowana daje szansę na cieszenie się smakiem oraz różnorodnością dań.


2. Zapomnij o dietach cud – szybkie odchudzanie nie istnieje

Wszelkie magiczne, wspaniałe i natychmiastowe diety, oparte na eliminacji większości produktów spożywczych oraz drakońskim ograniczeniu wielkości porcji, negatywnie wpływają na zdrowie i urodę. Początkowo dają efekty, jednakże sposób ich uzyskania nie jest zdrowy i trwały. Ponadto przeprowadzenie 1-, 2- czy 3-tygodniowej diety wykluczającej i późniejszy powrót do dawnego stylu odżywiania to najprostsza droga, by uzyskać przytłaczający powrót zgubionych kilogramów w tempie szybszym niż udało się ich pozbyć. Zapoznaj się lepiej z piramidą prawidłowego żywienia, komponuj posiłki tak, by dostarczały ci właściwej ilości białka, węglowodanów i tłuszczu. Zrób ewentualnie testy na nietolerancję pokarmową i wyeliminuj z diety te produkty, które negatywnie wpływają na twój organizm. Poczujesz się wtedy lepiej oraz lżej, uzyskując tym samym dobre samopoczucie, tak konieczne w walce o wymarzony cel.

odchudzanie


3. Skuteczne odchudzanie tylko w ruchu

Aktywność fizyczna, oprócz prawidłowo zbilansowanej diety, jest drugim, niepomijalnym filarem, jeżeli chcesz przeprowadzić zdrowe odchudzanie. Dobierz rodzaj uprawianego sportu do swoich predyspozycji i możliwości wysiłkowych – stawianie sobie poprzeczki na zbyt wysokim poziomie może prowadzić do szybkiego zniechęcenia i groźnych kontuzji. Dla jednych z nas optymalną formą wysiłku będą codzienne, godzinne spacery, dla innych jazda na rowerze, bieganie a nawet triathlon. Ważne, by ćwiczenia na odchudzanie zwiększały tętno, usprawniały motorykę i uwalniały endorfiny. Nie zapominajcie każdorazowo o rozgrzewce przed aktywnością oraz rozciąganiu po jej zakończeniu. Rozsądna eksploatacja ciała powinna być priorytetem w podejmowanych wyzwaniach.


4. Jedz regularnie – czyli odchudzanie bez kitu

Regularnie spożywane posiłki – ok. 4 do 5 na dobę, w równych odstępach czasowych, z zachowaniem prawidłowych proporcji i wielkości dań to wyznacznik zdrowego odchudzania. Jak wskazują dietetycy, najczęstszym powodem naszych problemów z układem pokarmowym (przekładających się bezpośrednio na nadmierne tycie i choroby cywilizacyjne) jest nieregularność posiłków. Zaraz za tym jest jedzenie żywności wysoko przetworzonej oraz używki. Szybkie tempo życia, długie godziny spędzone w pracy oraz mała dbałość o higienę żywienia powodują, iż często wychodzimy z domu bez śniadania, obiad jemy na kolację a czas pomiędzy przepijamy kawą. Dieta na odchudzanie bazuje na regularnych i odpowiednio zbilansowanych posiłkach, by stale dostarczać organizmowi energii, co nie wywołuje mechanizmu obronnego w postaci spowolnienia metabolizmu. Tym samym nasze ciało chętnej pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ma z czego budować mięśnie, trenowane w czasie aktywności fizycznej.


5. Wspomaganie na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie to głównie chwyt marketingowy. Nie warto wydawać na nie tak dużej ilości pieniędzy. Wspomóż się lepiej, pijąc zioła na odchudzanie czy ocet jabłkowy. Przyspieszą metabolizm i oczyszczą organizm, jednak nie będą działały, bez dwóch, wcześniej wspomnianych filarów walki z nadwagą. Skuteczne odchudzanie jest możliwe, wystarczy rozsądnie podejść do jego wdrożenia.