Choć niemal każda z nas marzy o tym, aby schudnąć jeszcze przed wakacjami, niejednokrotnie okazuje się, że osiągnięcie tego celu jest trudniejsze, niż mogłoby się nam wydawać. Na szczęście, nadejście lata wcale nie musi przyczyniać się do rezygnacji z zamierzonych celów. Przeciwnie, lato to świetny czas na odchudzanie. Sprawdź, jaka wakacyjna dieta będzie skuteczna!
Wakacyjna dieta pełna owoców i warzyw
Jedzenie owoców i warzyw jest praktyką, która cieszy się ogromnym uznaniem w oczach dietetyków. Owszem, jesteśmy w stanie wskazać produkty, które mają bez porównania mniej kalorii, gdy jednak przypomnimy sobie o tym, że dieta powinna bazować również na rozwiązaniach bogatych w witaminy i minerały, bez trudu zrozumiemy, dlaczego lekarze są skłonni przymknąć oko nie tylko na kaloryczność, ale i na dość wysoki poziom cukru, jakim charakteryzują się niektóre owoce.
Waśnie latem owoców jest ich najwięcej i charakteryzują się najbardziej przystępnymi cenami, a jednocześnie są najzdrowsze. Nie pochodzą wyłącznie ze szklarni, ale przede wszystkim z klasycznych upraw, mają więc znacznie większą wartość niż ich zimowe odpowiedniki.
Wakacyjna dieta to owoce zamiast słodyczy
Twoim największym problemem mającym wpływ na nadmiar kilogramów jest zamiłowanie do jedzenia słodyczy? Lato to pora roku, w której będziesz mogła stanąć w szranki z tym wyzwaniem z dużymi szansami na końcowy sukces. Jak to możliwe? Właśnie latem najłatwiejszy jest dostęp do owoców, a do tego w sprzedaży dostępne są różne ich rodzaje, a przecież nie można nie zgodzić się z tym, że mamy w ich przypadku do czynienia z najlepszą alternatywą dla słodyczy.
Oczywiście, owoce również nie są wolne od wad. W ich składzie znajduje się cukier, a tym samym są one kaloryczne. Jeśli jednak miałybyśmy mówić o "dobrych kaloriach", owoce stają się ich kwintesencją. Dostarczają przecież witamin, które nie tylko wzmacniają nasz organizm, ale również poprawiają urodę, a do tego uzupełniają niedobory minerałów, które sprawiają, że przez większą część roku nie radzimy sobie ze zmęczeniem, jesteśmy przygnębione i… częściej sięgamy po słodycze, aby poprawić sobie humor.
Wakacyjne odchudzanie – czas na ruch
Bardzo często słyszymy, że odchudzanie nie powinno bazować wyłącznie na diecie i to bez względu na to, jak bardzo nie byłaby ona skuteczna. Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie zależy nam na trwałości osiągniętego przez nas efektu, musimy się ruszać. Konieczność intensyfikacji aktywności fizycznej często wywołuje w nas niechęć, latem jednak przełamanie dotychczasowych oporów jest łatwiejsze niż w czasie innych pór roku.
Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wakacje dostarczają nam nowych argumentów przemawiających za większą ilością ruchu. Są to między innymi: ładniejsza niż zwykle pogoda, długi dzień, wyjazdy wypoczynkowe i możliwość aktywności fizycznej wykonywanej w naturalny sposób. Zimą wyjście do parku wymaga od nas starannych przygotowań, poszukiwania odpowiedniego stroju i samodyscypliny, pogoda zachęca bowiem przede wszystkim do siedzenia pod kocem. Latem wystarczy pomysł, jego realizacja nie jest bowiem skomplikowana.
Jeszcze więcej wody
Wakacje mogą być okazją do wyrobienia w sobie jeszcze jednego prozdrowotnego nawyku, który może przyczynić się nie tylko do zrzucenia zbędnych kilogramów, ale również może stać się gwarancją, że nie przytyjemy w przyszłości. Odchudzanie to przecież nie tylko dbanie o to, aby nie jeść za dużo. To również konieczność uzupełniania płynów tak, aby organizm mógł się szybciej i wydajniej się oczyszczać.
Jesienią i zimą często zapominamy o tym, że powinnyśmy pić przynajmniej dwa litry napojów w ciągu dnia, latem nie ma jednak takiego ryzyka, wysoka temperatura sprawia bowiem, że pragnienie dość szybko daje o sobie znać. Nasze zadanie ogranicza się więc do tego, by rezygnować z pokusy sięgania po kolorowe napoje gazowane na rzecz wody mineralnej lub zielonej herbaty. Jeśli wyrobimy w sobie ten nawyk, będziemy mieli podstawy oczekiwać, że utrzyma się on również wówczas, gdy lato stanie się już historią. Wakacyjna dieta będzie mieć więc skutki długofalowe!
KOMENTARZE