Dodano:

0
Kategoria: Motywacja

Chęć pozbycia się nadmiernych kilogramów często przegrywa ze słabą wolą i przyzwyczajeniem do dawnych nawyków żywieniowych. Wytrwanie na diecie nie jest proste, dlatego warto zadbać o odpowiednią motywację do odchudzania. W tym celu można wykorzystać jeden z poniższych sposobów, by na diecie było nam łatwiej.


Prowadź bloga o diecie

W ostatnich latach prowadzenie bloga stało się bardzo popularne. Wiele osób traktuje blogowanie wyłącznie jako rozrywkę, jednak założenie własnej strony może przynieść wiele korzyści. Jeżeli wiemy, że inne osoby śledzą efekty naszego odchudzania, mamy większą motywację do tego, by zrezygnować z paczki ulubionych chipsów czy kawałka ciasta z bitą śmietaną. Nagrodą będzie przeczytanie miłych komentarzy pod zdjęciami, przedstawiającymi efekty odchudzania albo pod wpisem, w którym pochwalimy się, że udało nam się wykazać silną wolą.


Opowiadaj, że jesteś na diecie

Trzymanie diety w tajemnicy przed znajomymi to duży błąd. Jeżeli inne osoby wiedzą, że zdecydowaliśmy się rozpocząć walkę z nadmiernymi kilogramami, pozwolenie sobie na nieprzestrzeganie diety sprawi, że po pewnym czasie będziemy musieli przyznać, że brakuje nam silnej woli i ponieśliśmy klęskę. Nikt nie lubi przyznawać się do porażki, a szczególnie wtedy, gdy doszło do niej ze względu na brak silnej woli. Co więcej, przyznanie się do bycia na diecie sprawi, że nie będziemy ciągle częstowani smacznymi, ale niedietetycznymi przekąskami.

Jesteś na diecie? Kup za małe ubrania i dąż do zmieszczenia się w nie!

Kup za małe ubrania

Kupienie ubrań za małych o jeden lub kilka rozmiarów to bardzo dobra motywacja do walki z nadwagą. Oczywiście, musi to być takie ubranie, które naprawdę nam się podoba, ponieważ tylko wtedy będzie nam zależało na tym, by móc je założyć. Warto jednak zachować rozsądek. Jeżeli nosimy rozmiar 44, kupowanie ubrania w rozmiarze 36 nie jest dobrym rozwiązaniem. Na jego założenie trzeba będzie bardzo długo czekać, przez co może nam się wydawać, że odchudzanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.


Wykorzystaj zdjęcia jako motywację na diecie

Jeżeli w przeszłości ważyliśmy znacznie mniej niż kiedyś, możemy wykorzystać fotografie z dawnych lat jako motywację do odchudzania. Warto zatem wyjąć zdjęcia z dawno nieoglądanych albumów i umieścić je w widocznym miejscu, na przykład nad łóżkiem lub biurkiem, a najlepiej w kuchni, na lodówce lub szafkach, gdzie znajdują się zakazane potrawy. Jeżeli nie mamy takich zdjęć, możemy wykorzystać fotografie osób, które mają atrakcyjną sylwetkę, na przykład znanych sportowców czy trenerów sportowych.


Nagradzaj się – na diecie traktuj siebie dobrze!

Odchudzanie zazwyczaj kojarzy się z samymi wyrzeczeniami. Warto zatem nagradzać swoje drobne sukcesy. Oczywiście, nagrodą nie powinna być czekolada czy hamburger, ponieważ szybko zaprzepaścimy to, co udało nam się do tej pory osiągnąć. Można jednak nagrodzić się na przykład biletem do kina albo nową książką ulubionego autora. Na diecie też może być wspaniale!

Dobra motywacja do odchudzania jest niezbędna, jeżeli przestrzeganie diety ma stać się chociaż trochę łatwiejsze. Warto zatem pomyśleć o niej jeszcze przed rozpoczęciem walki o upragnioną sylwetkę.