Dodano:

1
Kategoria: Porady

Pamiętaj, aby po wykonaniu zabiegu przedłużenia włosów, a najlepiej jeszcze przed nim, zdobyć wiedzę na temat pielęgnacji włosów przedłużanych. Aby długo cieszyć się pięknymi doczepionymi włosami, musisz je odpowiednio pielęgnować. Właściwa pielęgnacja włosów przedłużanych jest szczególnie istotna dla pięknego i naturalnego wyglądu fryzury. Pamiętaj, że włosy doczepiane są naturalne, ale już martwe, więc nie mają źródła naturalnego nawilżenia, jakie posiadają nasze włosy. W tym artykule przedstawimy krok po kroku pielęgnację włosów przedłużanych, aby były piękne i lśniące na dłużej.


1.  Pielęgnacja włosów przedłużanych – prawidłowe szczotkowanie

Włosy powinny być czesane kilkukrotnie w ciągu dnia. Regularne czesanie włosów przedłużanych pozwala utrzymać je w idealnym stanie. Dodatkowo podczas przeczesywania włosów oczyszczamy je z osiadających drobinek kurzu i resztek kosmetyków. Najlepiej kupić szczotkę przeznaczoną do włosów przedłużanych, dzięki temu szybciej i łatwiej będziemy mogli je rozczesać.

Czynność ta powinna rozpoczynać się zawsze od końcówek w kierunku ku górze – zwracając szczególną uwagę na łączenia. Włosów nie należy szarpać podczas czesania, ponieważ może spowodować to pojedyncze wyciągnięcie włosków. Jeśli włosy przedłużane są długie, na noc najlepiej wiązać je w warkocz.


2.  Mycie i pielęgnacja włosów przedłużanych

Włosy użyte do przedłużania są martwe, pozbawione cebulek. Takie włosy są jeszcze bardziej łamliwe i delikatne niż nasze włosy. Odpowiednie mycie zapewni im piękno, a tobie dłuższy czas noszenia. Jeśli mycie będzie źle wykonywane, pasma sztucznych włosów będą zniszczone i skołtunione. Trzeba pamiętać o kilku czynnikach, które pomogą ci w zadbaniu o włosy podczas mycia np. przed każdym myciem należy dobrze wyczesać włosy.

Najlepiej myć włosy pod prysznicem, ponieważ woda spływa z góry, przez co nie plączą się. Najważniejsza jest temperatura wody: musi być letnia – nie za gorąca, nie za zimna. Włosy myjemy, przesuwając palcami z szamponem z góry do dołu – nigdy nie wykonujemy mycia okrężnymi ruchami, które splączą włosy.

Włosy najbardziej zanieczyszczone są przy skórze głowy, dlatego tę część masujemy palcami, reszcie włosów wystarczy, że spłynie po nich piana. Po skończonym myciu włosy przeczesujemy palcami i delikatnie odsączamy je ręcznikiem. Ważne: włosów nie wolno trzeć ręcznikiem!


3.  Nawilżanie – najważniejszy aspekt pielęgnacji

Nawilżanie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba wykonywać, aby doczepiane włosy były zadbane. Włosy, jak wspomniano wyżej, nie mają cebulek, więc są martwe i trzeba je mocno nawilżać. Najlepsze będą maski mocno nawilżające i regenerujące do włosów suchych i zniszczonych.

Szampony także powinny być nawilżające. Stosowanie odpowiednich odżywek i szamponów da gwarancję pięknych, błyszczących i nawilżonych włosów. Odżywkę należy zostawić na maksymalnie 5 minut na włosach, rozczesując odżywkę grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Po tym czasie odżywkę należy spłukać.

Jeśli chodzi o stosowanie maski, najlepiej nakładać ją 2 centymetry poniżej łączeń. Nakładaj ją podobnie jak odżywkę: na 5 minut. Najlepsze będą maski wygładzające – nakładaj ich więcej, niż robiłabyś to przy swoich żywych włosach. Po 5 minutach spłucz maskę chłodną wodą w taki sposób, by produkt nie miał styczności z łączeniami włosów doczepionych z naturalnymi. Po spłukaniu maski można dodatkowo nałożyć odżywkę bez spłukiwania lub serum regenerujące.

pielęgnacja włosów przedłużanych

4.  Pielęgnacja włosów przedłużanych – właściwe suszenie

Bezpieczna pielęgnacja włosów przedłużanych powinna opierać się na właściwym suszeniu. Włosy najlepiej delikatnie podsuszyć i zostawić do wyschnięcia, lecz jeśli nie masz na to czasu, będziesz musiała trzymać się kilku zasad. Nigdy nie trzyj włosów ręcznikiem, jedynie delikatnie je odsącz. Do suszenia włosów najlepiej używaj suszarki jonizującej i zawsze susz włosy chłodnym powietrzem od nasady włosów po same końcówki. Ta czynność domknie łuski i wygładzi pasemka. Podczas suszenia nie przeczesuj włosów szczotką ani grzebieniem, jedynie palcami. Włosy możesz uczesać, gdy będą suche.


5.  Stylizacja i odpowiednie kosmetyki

Przedłużane włosy można prostować i kręcić. Jednak wszystko trzeba wykonywać uwzględniając pewne zasady. Jeśli chodzi o kręcenie włosów, bezpieczniej będzie wykonać ten zabieg za pomocą wałków. Jeżeli nie masz czasu i musisz użyć lokówki, najlepiej, kiedy będzie ustawiona na 160–180 stopni.

Taką samą temperaturę trzeba ustawić podczas stosowania prostownicy. Pamiętaj, by nie trzymać sprzętu długo na tych samych pasmach włosów. Najważniejsze, aby pamiętać, by nie prostować ani nie kręcić łączeń. Stylizowanie włosów zawsze rozpoczynamy użyciem kosmetyków termoochronnych.

Kosmetyki do stylizacji włosów nie powinny zawierać alkoholu, nie poleca się także lakierów i pianek do włosów. Przedłużanych włosów nie należy tapirować, ponieważ może to skołtunić włosy. Po zakończonym zabiegu można użyć lekkiego sprayu nabłyszczającego, dzięki któremu włosy będą wyglądały pięknie.


6.  Niekorzystne czynniki

Wiele czynników źle wpływa na przedłużane włosy. Niektórych z nich możesz uniknąć, chociażby zabezpieczając włosy. Oprócz nieodpowiedniej pielęgnacji, na złą kondycję włosów wpływają także słona lub chlorowana woda, promieniowanie UV, kosmetyki z alkoholem, suche i mroźne powietrze, uszkodzenia mechaniczne, a także nieodpowiednie farbowanie.