Dodano:

0
Kategoria: Porady

Najczęściej mówi się o tym, że człowiek tyje przede wszystkim zimą. Wiosnę i lato uważa się natomiast za idealny moment do walki z nadmiernymi kilogramami. W rzeczywistości latem można zarówno schudnąć, jak i przytyć. Jeżeli chcemy pozbyć się nadwagi podczas wakacji, to musimy pilnować, aby nie popełniać pewnych błędów. Jak schudnąć latem?


Ostrożnie z lodami

W upalne dni trudno odmówić sobie porcji zimnych i smacznych lodów. Niektórzy uważają nawet, że taki deser jest dietetyczny i nie utrudnia zachowania szczupłej sylwetki. To prawda, że lody mogą być niskokaloryczne, jednak najłatwiej zakupić takie, które można uznać za bombę kaloryczną, a nie lekki deser. Dietetyczne lody powinny być przyrządzone na bazie jogurtu, a nie śmietanki. Nie mogą zawierać cukru oraz dodatków takich jak polewa czekoladowa czy bita śmietana. Miłośników lodów powinna ucieszyć informacja, że lekki, mroźny deser, można bez większego wysiłku przygotować w domu.


Nie dla słodkich napojów – schudnąć latem nie jest tak łatwo

Kolejna grupa produktów, po które chętnie sięgamy latem, to słodkie napoje. Cola albo oranżada z lodem to dla wielu z nas doskonały sposób na orzeźwienie. Niestety pijąc takie napoje, nie można oczekiwać, że nastąpi spadek wagi. Należy unikać zarówno zwykłych napojów, jak i tych typu light, które podobnie jak inne produkty oznaczone tym hasłem stanowią jedną z największych pułapek dietetycznych. Jeżeli chcemy schudnąć latem, to słodkie gazowane napoje, najlepiej zastąpić wodą mineralną, przestudzonymi herbatami ziołowymi oraz świeżo wyciśniętymi sokami.

słodkie napoje na pewno nie pomagają schudnąć latem

Kontroluj się na imprezach

Latem częściej spotykamy się z przyjaciółmi i uczestniczymy w różnego rodzaju imprezach. Takimi spotkaniom zazwyczaj towarzyszą wysokokaloryczne przekąski, wspomniane napoje oraz alkohol. Brak silnej woli podczas takich imprez to jeden z powodów, dla których odchudzanie latem często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Niektórzy błędnie zakładają, że podczas zabawy, na przykład tańca, bez trudu spalą pochłonięte kalorie. Jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się nadwagi, to musimy kontrolować się także podczas letnich imprez. Kontrola dotyczy także alkoholu, który jest wysokokaloryczny, a dodatkowo spowalnia przemianę materii.


Chcesz schudnąć latem? Nie dla opcji all inclusive

Kolejnym sprawdzianem silnej woli jest opcja all inclusive. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale nie w przypadku osób, które starają się pozbyć zbędnych kilogramów. Jeżeli możemy pozwolić sobie na wybór każdej potrawy, to trudno zmusić się do zjedzenia czegoś lekkiego, podobnie jak niełatwo jest odejść od stołu bez deseru w postaci lodów z bitą śmietaną czy kawałka tortu.


Aktywny wypoczynek

Ci, którzy zastanawiają się, jak szybko schudnąć latem – powinni połączyć odpowiednią dietę z aktywnym wypoczynkiem. Zamiast leżeć na plaży albo nad brzegiem basenu, możemy popływać albo pograć ze znajomymi w piłkę plażową. Lato sprzyja różnym formom aktywności. To idealny moment, żeby zacząć biegać lub jeździć na rowerze, a także na to, by zapisać się do siłowni albo na naukę jazdy konnej.

Latem można pozbyć się nadwagi, ale konieczne jest odpowiednie odżywianie i unikanie pułapek dietetycznych. Ci, którzy zastanawiają się, jak schudnąć latem bez większych wyrzeczeń żywnościowych, powinni postawić przede wszystkim na ruch.