Dodano:

0
Kategoria: Artykuły Porady

Tusz do rzęs i eyeliner – używasz tych kosmetyków najczęściej. Dzięki nim podkreślasz oczy w szybki i łatwy sposób. Z pomocą tych dwóch kosmetyków twoje spojrzenie "otwiera się". Lecz są to specyfiki, które nie mają zbyt długiego terminu przydatności, dlatego zaschnięty tusz do rzęs bądź  eyeliner to dość częsty problem. W tym artykule przedstawimy ci sposoby, jak nadać drugie życie swoim ulubionym kosmetykom!


Sposoby na zaschnięty tusz do rzęs

sposoby na zaschnięty tusz do rzęs

Jeśli posiadasz zaschnięty tusz do rzęs, lub taki który się kończy, a szkoda ci go wyrzucić, możesz zastosować poniższe porady.

#1 Krople do oczu

Najszybszym sposobem na  zaschnięty tusz do rzęs jest dodanie do niego kropelek do oczu. Dzięki nim tusz zostanie delikatnie rozcieńczony. Pamiętaj jednak, aby nie stosować zbyt dużej liczby kropel – najlepiej będzie, jeśli dodasz dwie. Następnie dobrze wymieszaj tusz za pomocą szczoteczki. Krople do oczu posiadają przyjazny dla oka skład, dzięki czemu nie spowodują podrażnień.

#2 Olejek arganowy

Jeśli chcesz, aby twój tusz do rzęs był dodatkowo pielęgnujący, dodaj do niego olejek arganowy. Olej ten słynie z niezwykłych właściwości regeneracyjnych, odżywczych i pielęgnacyjnych. Ważne jest, aby nie wlać za dużej ilości olejku do butelki z tuszem, ponieważ wtedy może on zbytnio rozwodnić tusz, który przez to nie będzie się utrzymywał na rzęsach. Jeśli tusz zasechł bądź jest go bardzo mało, dodaj jedną kroplę. Jeśli tusz jest nowy, a chciałabyś, aby miał właściwości pielęgnujące, dodaj dwie lub trzy krople. Połączenie tuszu z olejkiem arganowym idealnie podkreśli spojrzenie, a dodatkowo wzmocni rzęsy.

# Temperatura

Kolejnym sposobem na odświeżenie tuszu do rzęs jest jego podgrzanie. Można wykonać to za pomocą suszarki bądź włożyć opakowanie do naczynia z gorącą wodą. Wyższa temperatura spowoduje zmianę konsystencji na nieco płynniejszą. Dzięki niej ze ścianek odkleją się zaschnięte resztki tuszu. Jest to raczej metoda nietrwała, dobra w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie masz pod ręką nowego tuszu do rzęs.


Jak zapobiegać zasychaniu tuszu

Aby dłużej stosować świeży, płynny tusz, należy pamiętać o odpowiednim wyjmowaniu i wkładaniu szczoteczki do opakowania. Wiele osób podczas wykonywania makijażu bardzo szybkimi ruchami (jak przy ubijaniu masła) nabiera kosmetyku na szczoteczkę. Sądzą być może, że dzięki temu nabiorą większą ilość produktu. Jest to nieprawda. Podczas wykonywania takich ruchów powietrze dostaje się do pudełka, co przyczynia się do bardzo szybkiego wysychania tuszu.