Dodano:

0
Kategoria: Porady

Chcesz oczyścić organizm bez diety? Sięgnij po zioła! To detoks znany od pokoleń, z upodobaniem stosowany przez nasze babcie i prababcie oraz dawne elegantki. Ziołowa kuracja poprawia samopoczucie, wspomaga odchudzanie i sprawia, że rozpiera cię energia. Sprawdź, po jakie rośliny sięgnąć, aby pozbyć się toksyn i złogów.  Na wstępie warto ustalić jeden fakt: zioła oczyszczające nie działają przeczyszczająco. Zła sława sprawia, że większość osób rezygnuje z ich stosowania. A szkoda, ponieważ zioła doskonale oczyszczają krew i organy wewnętrzne, tym samym pobudzając narządy do pracy. W gąszczu roślin łatwo się pogubić, dlatego zamieszczamy listę skutecznych pogromców toksyn. 


Skuteczne zioła: mniszek lekarski

Lepiej znany jako mlecz, który wiosną jest dosłownie wszędzie. Ta żółta roślinka znajduje zastosowanie w przemyśle zielarskim na całym świecie. W sprzedaży występują zwykle mieszanki z liści bądź łodyg, ale niekiedy spotyka się także mieszanki z całych roślin. Nad mniszkiem warto się pochylić i wykorzystać jego dobroczynne właściwości, do których należy m.in. stymulacja procesów trawienia, działanie moczopędne, a także wspomaganie wytwarzania soków trawiennych i regeneracja wątroby. Wyciąg z mniszka zalecany jest przy problemach z woreczkiem żółciowym, niewskazany natomiast dla osób z wrzodami żołądka.


Pokrzywa zwyczajna –nie kojarzy się z ziołami

Chociaż pokrzywa nie jest zbyt lubianą rośliną, trudno wyobrazić sobie oczyszczanie organizmu bez jej udziału. Równie trudno wyobrazić sobie zdrowego człowieka, który nie stosuje detoksu. Wracając do tematu, napar z pokrzywy działa moczopędnie, zwiększa poziom hemoglobiny w osoczu, tym samym przeciwdziała anemii. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn i złogów, usprawnia procesy trawienia i zmniejsza stany zapalne przewodu pokarmowego. Pokrzywa zawiera wiele składników odżywczych, które korzystnie wpływają na stan skóry i włosów.

interesujesz się ziołami - sięgnij po pokrzywę

Kolorowe ziółko – fiołek trójbarwny

Znany jest także pod nazwą bratek. Ta wdzięczna roślina wykazuje zróżnicowane właściwości. Dobroczynnie wpływa na naczynia krwionośne i przyspiesza przemianę materii – z tego powodu napar z fiołka jest wskazany przy odchudzaniu. Co więcej, fiołek działa moczopędnie, tym samym usprawniając wydalanie złogów i nadmiaru wody z organizmu. Napar można stosować nie tylko w formie detoksu, ale i leczniczo, np. przy kamicy nerkowej i problemach skórnych.


Skrzyp polny

Jest to roślina o wspaniałych właściwościach, ale niestety, odrobinę zapomniana. Każdy, kto oczyszcza organizm, powinien sięgnąć po to ziółko. Powód? Skrzyp zawiera krzem, który spełnia ważne funkcje w komórkach mózgu. Ponadto uszczelnia naczynia włosowate, chroni przed zakażeniami, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, wspomaga wydalanie toksyn z organizmu oraz zapobiega wiotczeniu skóry i wypadaniu włosów. Jakie jeszcze korzyści wynikają z systematycznego picia skrzypu? Zwiększa się odporność na grzybice, następuje regulacja przemiany materii, znikają obrzęki i opuchlizna, niwelowane jest ryzyko tworzenia się kamieni w układzie moczowym.


Nie tylko zioła: sok z brzozy

Świeży sok z brzozy rewelacyjnie wymiata z organizmu zbędne produkty przemiany materii, przywraca siły witalne i pomaga uzupełnić niedobory substancji odżywczych. Sekretne działanie opiera się na stymulacji pracy dwóch narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu z toksyn, czyli wątroby i nerek. Detoks sokiem z brzozy nie tylko przywraca witalność, ale wspomaga odchudzanie, redukuje cellulit, stymuluje metabolizm i przywraca prawidłową perystaltykę jelit.

Kiedy stosować detoks z udziałem ziół? Według specjalistów: cztery razy w roku, w okresach przejściowych. A ponieważ na efekty trzeba trochę poczekać, już dziś zaparz oczyszczającą herbatkę i pij ją systematycznie. Zioła dodadzą zdrowia!