Dodano:

0
Kategoria: Porady

Splot przeróżnych czynników sprawia, iż nawet jeżeli do tej pory odczuwaliśmy dużą potrzebę zbliżeń fizycznych ze swoim partnerem, z czasem ochota na igraszki gdzieś zanika. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne mogą być stres i przemęczenie, powtarzające się kłótnie i nieporozumienia, a także choroby i osłabienie organizmu. Jeżeli brak ochoty na nocne uniesienia nie wynika z problemów między partnerami ani z chorób, zastanów się nad inną przyczyną. Nie pozwól na to, by ta niezwykle ważna sfera życia została zaburzona. Zanim sięgniesz po specyfiki dostępne w aptekach, które mają za zadanie zwiększenie libido, wypróbuj naturalne, lecz niezwykle skuteczne metody. Sprawdź, które rzeczy dostępne w kuchni skutecznie wzmogą twoją ochotę na uniesienia!


Problemy z libido – główne przyczyny

Spadek libido w dłuższej perspektywie przynosi fatalne skutki nie tylko w relacjach z partnerem, ale także odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Dlatego jeśli od dłuższego czasu na myśl o zbliżeniu odczuwasz nie tylko niechęć, ale nawet lęk – reaguj od razu i postaraj się ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy.

Miłość fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na umacnianie więzi między dwojgiem ludzi, ale także poprawia nastrój (to dzięki wytwarzaniu się endorfin, zwanych hormonami szczęścia). Lepszy nastrój nie jest jednak jedyną ich zaletą – endorfiny chronią także przed osteoporozą, a także znacznie opóźniają procesy starzenia się organizmu. Osoby, które często współżyją, cieszą się także lepszą pamięcią – kochaj się więc jak najczęściej. Jeśli jednak coraz częściej na myśl o zbliżeniu „boli” cię głowa, masz dużo obowiązków, a także jesteś zbyt nerwowa, pomyśl o przyczynach takiego stanu i postaraj się zażegnać go jak najszybciej.

Jeśli za problemem tym stoją relacje w związku, czym prędzej porozmawiaj szczerze z partnerem – być może problem uda się pokonać o wiele szybciej i łatwiej, niż myślisz.

Jeśli jednak w waszych relacjach wszystko jest w porządku, a za brakiem ochoty na zbliżenie nie kryją się żadne dolegliwości ze strony organizmu ani kompleksy, postaraj się podkręcić temperaturę w sypialni za pomocą prostych kulinarnych sposobów – większość składników znajdziesz w swojej kuchni.

poprawie libido może sprzyjać dieta

Dieta na poprawę libido – sprawdź, co działa najlepiej!

Jeśli nie wierzysz w to, że naturalne produkty mogą działać tak samo dobrze jak specyfiki dostępne w aptekach (a może nawet i lepiej) – czas położyć takiemu myśleniu kres. Wypróbuj kilka sprawdzonych patentów, a na waszych twarzach znów zagości rumieniec.

Jeśli lubisz słodkości, na romantyczną kolację przygotuj na przykład jabłecznik z cynamonem – dodatek ten stanowi bowiem doskonały afrodyzjak. Jego niezwykły zapach wypełnia całe wnętrze, niezwykle skutecznie pobudzając zmysły. W dodatku cynamon świetnie poprawia krążenie krwi a także przyjemnie rozgrzewa, znacznie zaostrzając apetyt na miłość. Podobnie działa wanilia – do szarlotki możesz więc dodać kulkę lodów o tym smaku.

Nie gorzej w roli afrodyzjaka podnoszącego libido sprawdzi się imbir, który, podobnie jak cynamon, znacznie polepsza przepływ krwi. Dzięki temu doznania miłosne stają się lepiej odczuwalne u obu stron. Imbir dodatkowo wykazuje działanie wzmacniające przemęczone mięśnie. Zastosowanie imbiru w kuchni jest bardzo szerokie – możesz dodać go zarówno do potraw, jak i rozgrzewających napojów.

Dla podgrzania atmosfery możesz także użyć lubczyku – dawniej uważany był on niemal za klasyk, jeśli chodzi o właściwości pobudzające kochanków. Dodawany potajemnie mężowi do posiłku, miał zwiększyć ochotę na uniesienia z żoną – jego właściwości są wykorzystywane do dziś. Zarówno korzeń, jak i ziarna lubczyku zawierają substancje pobudzające – z tych części właśnie sporządzano wszelakie mikstury.

Równie znakomicie działającym, naturalnym afrodyzjakiem są krewetki i pozostałe owoce morza. Niezależnie od tego, w jakiej postaci będą zaserwowane, skutecznie podkręcą libido, gwarantując wspaniałe uniesienia.

Doskonale działa także chilli – nie tylko rozgrzewa, ale także przyczynia się do produkcji endorfin. Dzięki niemu libido na pewno wzrośnie!