Dodano:

0
Kategoria: Porady

Co najczęściej trzymasz na nocnym stoliku? Telefon, a może książkę do przeczytania przed snem? Spróbujemy przekonać cię, abyś znalazła na nim miejsce również na szklankę wody – koniecznie z cytryną! O tym, co da ci woda z cytryną – przeczytasz poniżej.


Woda z cytryną przed śniadaniem – co znajduje się w takim „koktajlu” i dlaczego warto go pić?

Szklanka soku z cytryną to nie tylko doskonałe źródło witaminy C, wapnia, potasu czy błonnika, ale również świetny sposób na oczyszczenie organizmu i postawienie go na nogi po nocnym, przymusowym poście. Szklanka wody z cytryną z samego rana nie tylko „budzi” nasz system trawienny, potęgując wytwarzanie soków żołądkowych, ale również dodaje energii po nocy spędzonej na procesach anabolicznych. Picie wody z cytryną przed śniadaniem pozwala nam również skorzystać z takich dobrodziejstw cytryny, jak regulacja ciśnienia i poziomu dobrego i złego cholesterolu w organizmie.

woda z cytryną jest bardzo pomocna


Wypróbuj też skyteczne rozwiąznie w walce z tłuszcze. Nowy produkt Berrator spalacz!

Kto szczególnie powinien ją pić wodę z cytryną?

Woda z cytryną na czczo to świetne rozwiązanie dla osób o „leniwych” jelitach czy też nocnych marków, którzy z samego rana nie odczuwają apetytu ani ochoty na większe śniadanie. Dzięki szklance wody z cytryną nie tylko „stawiamy nasz układ trawienny na równe nogi”, ale przyspieszamy pojawienie się uczucia pierwszego, porannego głodu. Dzięki temu po upływie około 30 minut od jej wypicia, wzrasta szansa na to, iż ze smakiem zjemy bardziej obfite niż zwykle śniadanie (do tego, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia chyba nie trzeba nikogo przekonywać).

Wodę z cytryną mogą pić osoby odchudzające się: ma niewiele kalorii i przyspiesza metabolizm, jak również działa osłonowo na nabłonek jelita (dzięki temu nie dochodzi do gnicia zalegającego pokarmu). Z dobrodziejstw wody z cytryną skorzystają również osoby cierpiące na zaburzenia trawienia: zapobiega zaparciom i przyspiesza perystaltykę jelit. Dzięki szklance soku z cytryny przed śniadaniem fundujemy sobie również szybki, poranny detoks organizmu oraz pomagamy pozbyć się nieprzyjemnego, porannego zapachu z ust (sok z cytryny wykazuje działanie bakteriobójcze). Ponadto sok z cytryny łagodzi stany zapalne dziąseł.


Dlaczego woda z cytryną jest lepsza niż zwykła woda mineralna?

Jeśli już pamiętamy o nawodnieniu organizmu, najczęściej sięgamy po zwykłą wodę z kranu bądź też źródlaną czy mineralną. Obecność cytryny nie tylko dostarcza dodatkowego źródła witamin i składników mineralnych, ale również wzbogaca smak, odkwasza organizm, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn, jak również stymuluje układ odpornościowy.


Jak pić wodę z cytryną?

Najlepiej wykorzystać do tego celu świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz wodę źródlaną bądź mineralną o pokojowej temperaturze (możemy również delikatnie ją podgrzać). Proporcje nie są bardzo istotne i wszystko zależy od twoich preferencji smakowych; jeśli nie lubisz bardzo cierpkiego i kwaśnego napoju, spróbuj wymieszać szklankę wody z sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Taki napój warto pić od razu po przebudzeniu, najlepiej 15-30 minut przed śniadaniem.