Dodano:

0
Kategoria: Porady

Brak akceptacji własnego ciała jest problemem tysięcy Polek. I choć możemy często usłyszeć, że nie jest to wcale największy dramat, jaki mógłby nas spotkać, nie można nie zgodzić się z tym, że omawiany tu problem potrafi być wyjątkowo frustrujący. Na szczęście istnieje przynajmniej kilka pomysłów na to, jak poczuć się dobrze samej ze sobą. Bądź piękna i czuj się dobrze!


Metoda pierwsza – odmitologizowanie piękna zewnętrznego

Trudno dziś przekonywać kogokolwiek o tym, że wygląd zewnętrzny nie ma wpływu na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez osoby znajdujące się w naszym otoczeniu. Czy jednak prawdą jest to, że osoby atrakcyjniejsze od nas fizycznie mają zawsze więcej szczęścia? Wbrew pozorom nie jest to przeświadczenie, które ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Piękne kobiety często skarżą się na to, że ich własna uroda je przytłacza i wiele wskazuje na to, że nie mówią tego, aby nas kokietować.

Ich atrakcyjny wygląd zewnętrzny utrudnia nawiązywanie relacji damsko-męskich opartych na czymś więcej niż tylko na fizycznym pociągu, uaktywnia stereotypy zakładające, że za piękną fasadą nie kryje się wartościowe wnętrze, a często również sprawia, że otoczenie ma nierealistyczne, często uwłaczające pięknej kobiecie oczekiwania.
Oczywiście to, że każda piękna kobieta zmaga się z trudnościami – nie oznacza wcale, że powinnyśmy przestać dbać o siebie i uznać, że jakakolwiek ingerencja w nasz wygląd fizyczny jest pozbawiona sensu. Dążenie do tego, aby zachwycać atrakcyjnym wyglądem jest przecież w pełni naturalne i nie ma w nim nic złego. Im szybciej jednak pozbędziemy się wiary w to, że atrakcyjność fizyczna rozwiąże wszystkie nasze problemy, tym szybciej uda nam się poczuć się dobrze samej ze sobą.

piękna jest każda kobieta - tylko nie każda to już odkryła

Metoda druga – poszukiwanie piękna w sobie

Gdy kobiecie zada się pytanie o to, jakie cechy jej wyglądu zewnętrznego budzą w niej irytację, można mieć pewność, że otrzyma się ich rozbudowaną listę. Co charakterystyczne, obiektywna ocena kobiecego piękna nie gra tu żadnej roli, o swoich kompleksach potrafią bowiem mówić również te panie, których wygląd budzi powszechny zachwyt. Jeśli jednak kompleksów jest na tyle dużo, że nie czujemy się już dobrze same ze sobą, powinnyśmy zmienić pytanie, jakie sobie stawiamy. Skoro z taką łatwością wskazujemy na niedociągnięcia – czas, abyśmy zastanowiły się również nad tym, z czego możemy być dumne.

Oczywiście w pierwszym odruchu będziemy skłonne do tego, aby zakwestionować istnienie jakichkolwiek cech mających wpływ na wzrost naszej atrakcyjności fizycznej, jeśli jednak zmusimy się do pozytywnego myślenia, w pewnym momencie odkryjemy, że nie jest aż tak źle. W przypadku trudności zawsze warto też poprosić o wsparcie przyjaciółkę, możemy się bowiem zdziwić, jak wiele pozornie mało znaczących cech naszego wyglądu fizycznego jest przedmiotem podziwu. Gdy już uświadomimy sobie, że poza niedociągnięciami posiadamy też atuty, łatwiej będzie nam poczuć się naprawdę komfortowo we własnym ciele.


Metoda trzecia – podkreślanie tego, co atrakcyjne

Kobiety, które uważamy za piękne, w rzeczywistości niejednokrotnie okazują się przede wszystkim tymi, które potrafią podkreślać atuty swojego wyglądu, dbając jednocześnie o to, aby w oczy nikomu nie rzucały się ewentualne niedoskonałości. Jeśli zastanowimy się na tym zjawiskiem, z pewnością dojdziemy do wniosku, że to właśnie brak tej umiejętności jest podstawowym problemem wielu kobiet. Gdy mamy problem z nadmiarem kilogramów, koncentrujemy się przede wszystkim nad tym, aby ukryć przed otoczeniem nadwagę. Nie myślimy już o tym, że warto wyeksponować ładny biust lub bujne włosy, wydaje nam się bowiem, że osoby, które nas mijają patrzą jedynie na odstający brzuch i szerokie ramiona.

Oczywiście, podkreślanie swoich atutów jest zdecydowanie łatwiejsze, gdy w oczy nie rzucają się mankamenty, które pragniemy ukryć. Nie oznacza to jednak, że stajemy przed zadaniem, którego nie można zrealizować. Jeśli nie mamy pomysłu na siebie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać z pomocy przyjaciółki, czasem zaś nieocenionym wsparciem okazuje się osobista stylistka. Często nawet drobna zmiana wpływa na sposób postrzegania nas przez otoczenie, a tym samym również na nasze lepsze samopoczucie. Piękna od zaraz!