Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Stawy sportowca są narażone na duże obciążenie w czasie każdego treningu. Odpowiednio prowadzony trening w dłuższej perspektywie czasu powinien mieć pozytywny wpływ na stawy. Osoby z nadwagą, osoby nieprzyzwyczajone do większego wysiłku, a także osoby w podeszłym wieku mogą jednak odczuwać dyskomfort towarzyszący jakiemukolwiek wysiłkowi fizycznemu. Jeśli tak się stanie, pierwszym krokiem jest oczywiście modyfikacja planu treningowego na taki, który ograniczy obciążenie stawów. Warto również zainteresować się odpowiednimi suplementami diety, takimi jak Arthroblock, które zostały stworzone po to, by wspierać wszystkie osoby trenujące.

Arthroblock – działanie suplementu

Arthroblock może być wykorzystywany jako suplement diety pomagający w powrocie do zdrowia po wszelkiego rodzaju kontuzjach stawów, jak również przy innych urazach narządu ruchu. Arthroblock można wykorzystywać także jako środek zapobiegający powstawaniu wszelkich problemów ze stawami.

Każdy staw w naszym ciele to system składający się z kilku elementów. Za najważniejsze można uznać kości, które w stawie w sposób ruchomy stykają się ze sobą. Są one utrzymywane w odpowiednich pozycjach przez ścięgna i mięśnie, zamknięte w torebkach stawowych wypełnionych specjalną mazią.

Bardzo dużo problemów ze stawami związanych jest z jakością płynu wewnątrz torebek stawowych. Ten płyn to specjalna maź, która razem z chrzęstnymi zakończeniami kości umożliwia ruch kości. Bez tego płynu powstałoby tarcie uniemożliwiające dokonywanie jakichkolwiek ruchów.

Znaczący spadek jakości płynu wewnątrz stawów czasami prowadzi do ograniczenia ruchomości stawów i zablokowania ich w jednej pozycji. Intensywne ćwiczenia mogą doprowadzić do zmiany składu chemicznego tego płynu. Podobne skutki mają także różnego rodzaju urazy i stany zapalne. Przewlekłe kontuzje często są związane ze zmianą składu chemicznego mazi wewnątrz stawów.

Suplement Arthroblock wpływa na jakość płynu znajdującego się wewnątrz torebek stawowych, co przekłada się na poprawę ruchomości stawów, usprawnienie rekonwalescencji po wszelkich urazach, a także zmniejszenie ryzyka powstawania urazów w przyszłości.

Arthroblock – ograniczanie stanów zapalnych

Ogromnie ważną funkcją suplementu diety Arthroblock jest ograniczanie stanów zapalnych pojawiających się wewnątrz stawów. Niezależnie od źródła stany zapalne stawów, nawet jeśli są tylko przejściową komplikacją, mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Mogą one prowadzić do postępującego uszkadzania chrząstek. Suplement diety Arthroblock umożliwia organizmowi przywrócenie sprawności stawów poprzez redukcję objawów, zmniejszenie stanu zapalnego, a także zwiększenie całkowitej ruchomości stawów.

Arthroblock – eliminacja porannej sztywności stawów

Wiele osób trenujących, w tym zwłaszcza osoby starsze, uskarża się na zjawisko polegające na sztywności stawów, które pojawia się po dłuższym czasie spędzonym w jednej pozycji. Dotyczy to zazwyczaj snu. Po przebudzeniu się takie osoby muszą przez dłuższą chwilę dochodzić do siebie i wykonać serię porannych ćwiczeń, by ich stawy uzyskały pełną ruchomość. Jest to związane z utratą elastyczności niektórych struktur i zazwyczaj po niedługim czasie możliwe jest odzyskanie sprawności. Stosowanie suplementu Arthroblock pomaga zwalczać czynniki prowadzące do powstawania takiej sztywności – łagodzi jej przebieg, dzięki czemu możliwe jest całkowite wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie tego problemu Przekłada się to na większy komfort, a także chroni stawy przed ewentualnymi urazami.

Arthroblock – dawkowanie

Arthroblock jest suplementem diety, który występuje w formie wygodnych do połknięcia tabletek. Jeśli stosuje się Arthroblock profilaktycznie, można przyjmować jedną tabletkę dziennie. Jeśli czuje się jakiś dyskomfort ze strony stawów, można zwiększyć dawkę do dwóch tabletek dziennie. Ważne jest, by każdą porcję suplementu popić obficie wodą.

Suplementację z wykorzystaniem Arthroblock można prowadzić przez 2–3 miesiące, po tym czasie należy zrobić przerwę. Po 6–8 tygodniach można ponownie rozpocząć suplementację z wykorzystaniem Arthroblock.


Arthroblock jest suplementem diety, który pomaga w dbaniu o stawy osób w każdym wieku. Nie oznacza to jednak, że można z niego korzystać jak z leku. W przypadku poważnych problemów ze stawami konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Arthroblock powinien być wykorzystywany jedynie jako wsparcie.