Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Cynk, nazywany pierwiastkiem życia, piękna, męskości i płodności, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To właśnie on wpływa m.in. na poziom odporności (brak cynku w organizmie oznacza większą podatność na przeziębienia, grypy, zapalenie spojówek), płodność, wygląd skóry, włosów i paznokci. Nie sposób wymienić wszystkich dobroczynnych właściwości pierwiastka Dzienne zapotrzebowanie na cynk zależy od wielu czynników, w tym wieku i płci – osoby dorosłe powinny spożywać go w ilości około 10 mg na dobę, niemowlęta 2–3 mg, z kolei dzieci i młodzież od 3 do ponad 10 mg. Nieprawidłowo zbilansowana dieta, czyli unikanie produktów takich jak jaja, ostrygi, ryby, orzeszki ziemne, wątróbka czy nasiona dyni, w połączeniu ze stosunkowo niską przyswajalnością cynku (ok. 20–40%) sprawia, że na pierwsze objawy jego niedoboru nie trzeba długo czekać. Powodów braków cynku w organizmie może oczywiście być dużo więcej. Co zrobić, aby je uzupełnić? Rozwiązaniem w takim przypadku jest suplement diety Chela-Cynk zawierający cynk w postaci chelatu aminokwasowego, czyli jego najlepiej przyswajalnej formie.

Dla kogo przeznaczony jest Chela-Cynk?

Na niedobór cynku szczególnie narażone są osoby spożywające dużo słodyczy, alkoholu, kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek, osoby chorujące na cukrzycę i choroby nowotworowe. Mineralny preparat będzie świetną pomocą dla nastolatków cierpiących na uciążliwy trądzik i inne problemy skórne spowodowane burzą hormonów.

Działanie Chela-Cynk

Wysoko przyswajalny cynk w formie najwyższej jakości chelatu aminokwasowego, oznaczony logo Albion Minerals, jest sprawnie wchłaniany z przewodu pokarmowego, co pomaga w uzupełnianiu jego niedoborów.

Efekty przyjmowania Chela-Cynk

Chela-cynk pomaga uzupełnić niedobór pierwiastka, co oznacza, że wpływa na przywrócenie równowagi organizmu. Działanie suplementu warto wzmocnić poprzez dietę bogatą w produkty zawierające ten mikroelement. Efekty nie występują od razu, wyrównanie jego poziomu to proces wymagający regularności oraz czasu.

Dawkowanie Chela-Cynk

Producent suplementu – Olimp Laboratories – zaleca przyjmowanie 1 kapsułki suplementu dziennie zaraz po posiłku. Te zalecenia może zmienić wyłącznie lekarz. Taka dawka jest równa 150% referencyjnej wartości spożycia cynku. Opakowanie zawiera 30 kapsułek, czyli starczy na miesięczną kurację.

Opinie użytkowników Chela-Cynk

Chela-Cynk jest cenionym suplementem, ma bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Większość z nich zauważyła skuteczność produktu oraz znaczącą poprawę po kuracji.

Gdzie kupić Chela-Cynk?

Sklepy, w których można kupić Chela-Cynk to między innymi apteka, sklep z suplementami diety, sklep z ziołami i zdrową żywnością oraz sklepy internetowe.

Cena Chela-Cynk

Cena Chela-Cynk wynosi około 10 zł za opakowanie zawierające 30 kapsułek. Nie jest to kwota wygórowana, gdy weźmiemy pod uwagę, jak skuteczny i bezpieczny jest preparat.