Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

W sprzedaży dostępnych jest naprawdę mnóstwo preparatów odchudzających. Wiele osób myśli, że dzięki nim w cudowny sposób pozbędzie się nadprogramowych kilogramów i zyska modelową sylwetkę. Tymczasem prawda jest taka, że nawet najlepsze preparaty odchudzające nie pomogą, jeśli suplementacja nie będzie uzupełniona odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Co więcej, niektóre z nich mogą wręcz szkodzić, dlatego warto wiedzieć, które wybrać.


Preparaty odchudzające i oczyszczające

Podczas odchudzania ważna jest nie tylko utrata wagi, ale również oczyszczenie organizmu. Najbardziej pomocne są w tym trzy składniki, które powinny zawierać skuteczne preparaty odchudzające: CLA, ocet jabłkowy oraz zielona herbata. Każde z nich działa nieco inaczej:

- CLA – suplementy zawierające tą substancję zwiększają masę mięśniową, poprawiają przemianę materii oraz redukują tkankę tłuszczową. CLA blokuje enzym, który przyczynia się przenikania tłuszczu do komórek,

- zielona herbata – ma działania antyoksydacyjne i stymuluje wydatkowanie energii, co znacząco zwiększa szanse na utratę wagi,

- ocet jabłkowy – zawiera mnóstwo składników mineralnych i witamin, a także pektynę, która obniża ciśnienie, przyspiesza trawienie, zmniejsza poziom cholesterolu, a także zapobiega nadciśnieniu i doskonale wpływa na stan naczyń krwionośnych. Poza tym ma on właściwości oczyszczające i odwadniające, dzięki którym zmniejsza się ryzyko wystąpienia efektu jojo.

preparaty odchudzające


Jakie składniki wpływają na skuteczność suplementów?

W aptekach dostępne są naprawdę różne preparaty odchudzające. Skład często mają podobny, ale niektóre z nich zawierają składniki, które są bardzo efektywne w walce z dodatkowymi kilogramami. Oprócz wspomnianych wcześniej do takich składników należą też:

- chitosan – to substancja składająca się z włókien chitynowych, które zostały wyizolowane z pancerzy skorupiaków. Składnik ten nie jest trawiony i pełni podobna funkcję jak błonnik. Wiąże on znajdujące się w przewodzie pokarmowym kwasy tłuszczowe oraz cholesterol, dzięki czemu zapobiega ich wchłanianiu. W ten sposób efektywnie przyczynia się do redukcji masy ciała,

- błonnik – to substancja, która przyspiesza przemianę materii. Warto jednak pamiętać, że zmniejsza on przyswajanie cennych minerałów i może zmniejszać skuteczność przyjmowanych leków,

- opuncja figowa – w jej składzie znajdują się wapń i fosfor oraz witamina C. Zawiera ona również bardzo dużo błonnika, dlatego często jest używana w preparatach odchudzających. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na suplementach opuncja ma także działania odtruwające, a do tego hamuje uczucie głodu i przyspiesza przemianę materii.


Czy preparaty odchudzające i suplementy diety pomagają zmniejszyć apetyt?

Składnikiem, który efektywnie zmniejsza łaknienie, jest chrom. Działa on w taki sposób, że reguluje poziom glukozy znajdującej się we krwi i sprawia, że łatwiej przenika ona do krwi. Dzięki temu osoba będąca na diecie nie ma napadów głodu. Jednak chrom ma także swoją ciemną stronę – niestety, gdy jego stężenie w organizmie jest zbyt wysokie, zaczyna on działać wspomagająco na rozwój nowotworów.