Dodano:

3
Kategoria: Suplementy

Napady paniki, ospałość, przybieranie na wadze – niedobór DHEA w organizmie skutkuje szeregiem przykrych dolegliwości. Czym jest DHEA? Jaką rolę odgrywa ten hormon i kiedy należy obawiać się jego zbyt niskiego stężenia? Na co wpływa jego suplementacja oraz komu i w jakich przypadkach jest szczególnie polecana? Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przyjmowanie DHEA!


Co to jest DHEA?

Dehydroepiandrosteron jest hormonem produkowanym naturalnie przez organizm. Jest wydzielany do krwi z nadnerczy za pośrednictwem cholesterolu. Jego główna rola to kontrola stężenia testosteronu i estrogenu, czyli hormonów płciowych. Najwięcej DHEA organizm produkuje między 20. a 30. rokiem życia. Z czasem jego poziom zaczyna spadać, co jest nieodłączną częścią menopauzy. Hormon ten ma bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Od DHEA zależą: dobre samopoczucie, prawidłowe krążenie krwi, praca serca, atrakcyjność fizyczna, sprawność umysłowa, popęd seksualny, przemiana materii.
Zobacz również:

Berrator - spalacz tłuszczu o udowodnionym działaniu!

Skutki niedoboru DHEA

Niedobór DHEA może objawiać się mało szkodliwymi, lekko zauważalnymi objawami takimi jak: łamliwe włosy i paznokcie, słaba kondycja cery, spadek libido, apatia, przyrost wagi, brak efektów diety odchudzającej i treningów. Może jednak przyczyniać się do powstawania groźnych schorzeń, w tym: cukrzycy, osteoporozy, hipercholesterolemii, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, depresji, zaburzeń pracy układu odpornościowego i krążenia.

suplementacja dhea


Kiedy sięgnąć po DHEA w tabletkach?

Jak już wcześniej wspomniano, DHEA spełnia niezmiernie ważną rolę w organizmie, dlatego w uzasadnionych przypadkach można rozważyć jego suplementację. Nie należy sięgać po suplementy z hormonem, jeśli dysponujemy wyłącznie podejrzeniami w kwestii jego niedoboru. Podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań powinna być morfologia krwi. Do zbadania stężenia DHEA we krwi nie trzeba podchodzić na czczo, ponieważ pokarm nie ma wpływu na wynik konkretnie tego testu.

Suplementacja DHEA jest szczególnie polecana kobietom, które przeszły menopauzę, ponieważ będzie to korzystnie wpływać na ich samopoczucie czy popęd seksualny.  Stosowanie DHEA poleca się także osobom cierpiącym na osteoporozę, gdyż  DHEA korzystnie wpływa na kości.


 Przeciwwskazania dla suplementacji DHEA

Podstawowym przeciwwskazaniem dla przyjmowania suplementów z DHEA jest zachorowanie na nowotwór. Nie należy zażywać hormonu również w przypadku niewydolności nerek, wątroby, a także w czasie ciąży i okresie karmienia piersią. W dodatku nie wolno zaburzać poziomu hormonów w organizmie, jeśli badania nie wskażą na niedobór. Łykanie tabletek, gdy nie ma ku temu zaleceń, może zaburzyć całą gospodarkę hormonalną, przynosząc zupełnie odwrotny skutek do zamierzonego.

KOMENTARZE

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

prosze mi powiedziec gdzie mozna kupic kwasy DHEA dla kobiet , kiedys bralam Biosteron 5 mg teraz go nie ma jedynie stymen lub eljot ale to dla mezczyzn .... o kobietach zapomnieliscie ??

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

witam, z jakiego źródła Pani korzystała pisząc o niedoborach dhea ? będę wdzięczna za odp.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

ewelina czy to bylo pytanie do mnie jesli tak to kiedys polecil mi lekarz pozniej z poradnika dr, J.M.Dupuis