Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Jeśli jesteś aktywny fizycznie, spędzasz sporo czasu na treningach, a także starasz się pilnować diety, twój organizm jest ci za to na pewno wdzięczny. Niestety z uprawianiem wielu sportów wiąże się pewien mankament, którym są spore obciążenia stawów. Dotyczy to przede wszystkim osób uprawiających sporty siłowe, bieganie, jazdę na rowerze czy sporty ekstremalne. Dlatego jeśli jesteś w wymienionej grupie ryzyka, powinieneś zadbać o stawy, aby zapobiec ich potencjalnym uszkodzeniom.

Co robić, gdy bolą stawy?

Scenariusz z bolącymi stawami to niewątpliwie irytująca sytuacja. Wracasz po wyczerpującym treningu, jesteś zmęczony, ale jest to przyjemne i satysfakcjonujące zmęczenie, które rozbudza w tobie myśl o kolejnym wysiłku fizycznym, aż tu nagle coś zaczyna boleć w prawym kolanie. Do tej pory nie miewałeś tego typu problemów i z nadzieją, że samo przejdzie, czekasz, aż przestanie boleć. Po kilku godzinach bądź dniach ból faktycznie ustaje, lecz ponawia się po kolejnym intensywnym wysiłku, aż staje się regularny i uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. To oznaka, że doszło do uszkodzenia stawu i należy podjąć szybkie działania, by nie doprowadzić do rozwoju kontuzji, a najlepiej do jej całkowitego wyleczenia.

Najważniejsza jest profilaktyka

W przypadku gdy pojawia się ostry i regularny ból, mamy do czynienia z poważnym uszkodzeniem któregoś z elementów stawu, w związku z czym należy udać się do lekarza. Jakiekolwiek zwlekanie bądź nieumiejętna próba leczenia na własną rękę mogą być katastrofalne w skutkach i doprowadzić do poważnej kontuzji. Lekarz po przeprowadzeniu badań dobierze odpowiednie metody leczenia, które nawet w krótkim czasie mogą przywrócić całkowitą sprawność ruchową.

Jeżeli jednak nie jesteś fanem wizyt w gabinecie lekarskim i chciałbyś utrzymać swoje stawy w zdrowiu, zalecamy działania profilaktyczne. Składają się na nie prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń (jeżeli regularnie ćwiczysz, to chyba nie musimy ci przypominać, jak bardzo jest ona ważna), dobrze zbilansowana dieta, którą już pewnie prowadzisz oraz wsparcie organizmu suplementami sportowymi wzmacniającymi stawy. Jeżeli spełniasz pierwsze dwa spośród trzech wymienionych warunków, koniecznie dołącz do tego suplementacje, a zjawisko bolących stawów będzie dla ciebie wyłącznie usłyszaną od kogoś historią.

Zdecydowałeś się na suplementację? Świetnie! Teraz czas wybrać odpowiedni produkt. Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia z suplementacją sportową, na przykład podczas kupna białka, węglowodanów bądź spalacza tłuszczu, wiesz doskonale, że dzisiejszy rynek preparatów wspierających aktywność fizyczną nie ma sobie równych pod względem wyboru. Nie inaczej jest w przypadku wyboru suplementu zapewniającego zdrowe stawy.

Wiele firm produkujących suplementy wypuszcza na rynek produkty, których działanie, powiedzmy sobie szczerze, widoczne jest wyłącznie na sloganach reklamowych oraz uszczuplonych portfelach klientów. Produkty te nie posiadają w swoim składzie odpowiednich składników bądź ich ilość jest zdecydowanie za mała, by mogły jakkolwiek wpłynąć na organizm. Warto wiedzieć o tym zjawisku, zanim zdecydujemy się na zakup. Produkt, który wybierzemy, powinien zawierać substancje zestawione w proporcjach zapewniających najwyższą skuteczność i których działanie potwierdzają liczne badania i opinie konsumentów.

Doskonałym przykładem takiego suplementu jest wyprodukowany przez firmę FitLabs preparat o nazwie FLEXOGENIC, który należy do ścisłej czołówki produktów zapewniających zdrowe stawy. Firma FitLabs słynie z wypuszczania na rynek zaawansowanych produktów, do produkcji których stosowane są nowoczesne metody produkcyjne oraz wysokiej jakości składniki. Dokładnie tak samo jest w przypadku suplementu FLEXOGENIC, który swoim składem mógłby śmiało obdarować kilka innych preparatów.

FLEXOGENIC, czyli kolagen, glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, witaminy

Substancje, które znalazły się w składzie preparatu FLEXOGENIC, zarówno w suplementacji sportowej, jak i medycynie znane są od dawna, lecz dopiero w za sprawą producentów firmy FitLabs udało się je wszystkie zestawić w jednym produkcie i to w możliwie najlepszych proporcjach. Celem osiągnięcia najlepszych efektów skład suplementu oparto między innymi o siarczan glukozaminy, który wsparto siarczanem chondroityny. Glukozamina jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej, dlatego zapewnienie jej prawidłowej ilości ma tak ogromne znaczenie dla utrzymania stawów w prawidłowej kondycji. Dodatkowo stosowanie glukozaminy przyczynia się do niwelowania dolegliwości bólowych wywołanych kontuzjami, a także stymuluje odpowiednie komórki do odbudowy chrząstki stawowej. Glukozamina dostarczana w formie siarczanu odznacza się największą przyswajalnością, dlatego jest najskuteczniejsza.

Podobne działanie wykazuje zestawiony z glukozaminą siarczan chondroityny. Również i w tym przypadku jest to najefektywniejsza forma chondroityny, która wzmacnia wytrzymałość stawów, poprawia ich amortyzację, a także zmniejsza ból wywołany stanami zapalnymi. Zestawienie chondroityny, glukozaminy oraz witaminy C jest bardzo często zalecane triatlonistom, którzy eksploatują swoje organizmy do granic wytrzymałości.

W składzie produktu FLEXOGENIC nie mogło zabraknąć hydrolizatu kolagenu. Hydrolizat informuje, że mamy w tym przypadku do czynienia z uwodnioną formą kolagenu, czyli białka budującego tkankę łączną. W organizmie człowieka występuję on między innymi w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach i elementach kręgosłupa. Charakteryzuje się sporą odpornością na rozciąganie, dzięki czemu poprawia wytrzymałość stawów narażonych na obciążenia. Hydrolizat to uwodniona postać kolagenu, dzięki czemu szybko się wchłania. Wykazuje on działanie nie tylko profilaktyczne, ale i regenerujące, dlatego zalecany jest sportowcom na każdym poziomie zaawansowania.

Na specjalną uwagę zasługuje również MSM, czyli siarka organiczna, która zmniejsza stany zapalne, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwreumatyczne, a także wspiera organizm w produkcji białek, w tym jakże cennego kolagenu.

W składzie preparatu wyróżnić należy także działanie kwasu hialuronowego, który poprawia gęstość płynu stawowego odpowiedzialnego za „smarowanie” ruchomych części stawów, a także przejmującego naprężenia wywołane na przykład wykonywaniem wyskoków czy bieganiem po twardej na wierzchni.

FLEXOGENIC – pomoc w przypadku kontuzji

Podsumowując, działanie preparatu FLEXOGENIC zapewnia prawidłową ochronę stawów za sprawą pozytywnego oddziaływania na każdy z obecnych w nich elementów. Regularnie przyjmowany zapobiega niechcianym kontuzjom, dzięki czemu pozwala na prowadzenie treningów na maksymalnych obrotach. Produkt oferowany jest w formie proszku, z którego przyrządzany jest napój. Taka forma konsumpcji suplementu zapewnia najszybsze efekty działania ze względu na wysoką przyswajalność.

Stosowanie preparatu od firmy FitLabs zalecane jest przede wszystkim w celu profilaktycznej ochrony stawów, lecz jak wynika z opisu poszczególnych składników, znajdzie on również swoje zastosowanie w przypadku leczenia już powstałych uszkodzeń stawów. Regularnie przyjmowany podczas rekonwalescencji niweluje objawy kontuzji i zapewnia szybszy powrót do pełnej sprawności.

Jeżeli więc zależy ci na zdrowiu, chcesz cieszyć się każdą godziną treningu, zadbaj o swoje stawy i zacznij stosować preparat FLEXOGENIC. Wystarczy jedna porcja produktu dziennie, by zapewnić sobie spokój na długi czas.