Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Wiele kobiet dąży do uzyskania zgrabnej sylwetki, podkreślającej urodę i uwydatniającej piękne kształty. Nie inaczej jest z mężczyznami, którzy marzą o sportowej sylwetce z estetycznie zarysowaną masą mięśniową. Oczekiwania różnią się jednak od rzeczywistości, a mozolna praca nie zawsze okazuje się skuteczna. Co może być przyczyną nieefektywnego odchudzania?

Na czym polega odchudzanie?

Proces odchudzania to połączenie zdrowej i zróżnicowanej diety z regularną aktywnością fizyczną w celu optymalizacji aktualnej masy ciała i pozbycia się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Choć wydaje się to pozornie proste, w rzeczywistości odchudzanie to efekt wielopoziomowego oddziaływania na organizm.

Piękna i zgrabna sylwetka to tylko jeden z efektów odchudzania

Wielu dietetyków i trenerów personalnych ma na celu wyrobienie u podopiecznych zdrowych nawyków. Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń i zwiększenie wiedzy na temat zróżnicowanej diety pozwalają ograniczyć ryzyko pojawienia się efektu jo-jo, a także utrzymać zdrowie. Powiedzenie „jesteś tym, co jesz” nie jest pustym hasłem marketingowym – rodzaj, jakość i ilość spożywanych produktów w znaczącym stopniu wpływają na codzienne funkcjonowanie, a niewłaściwe nawyki żywieniowe mogą być przyczyną rozmaitych nieprawidłowości.

Jakie cele warto zrealizować w trakcie odchudzania?

– Optymalizacja aktualnej masy ciała i pozbycie się nadwagi,
– redukcja niepotrzebnej tkanki tłuszczowej,
– intensyfikacja diurezy (utrata nagromadzonej wody podskórnej),
– ograniczenie nadmiernego apetytu, zmniejszenie niekontrolowanych napadów głodu, wyciszenie przesadnej chęci sięgnięcia po słodycze,
– podkręcenie tempa przemiany materii i przywrócenie prawidłowej pracy metabolizmu,
– przywrócenie właściwego balansu gospodarki lipidowej i regulacja poziomu cholesterolu,
– podkreślenie kształtów sylwetki i odsłonięcie wypracowanej masy mięśniowej,
– poprawa ogólnej kondycji, np. zwiększenie wydolności i wytrzymałości, nauka prawidłowego oddychania,
– poprawa samopoczucia i zwiększenie samooceny.

Mazin – czy okaże się wsparciem podczas pracy nad sylwetką?

W niektórych przypadkach dieta i treningi mogą okazać się niewystarczające w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Co należy wówczas zrobić? Jednym z rozwiązań może być wprowadzenie kompleksowej suplementacji. Firma FITLABS przygotowała wieloskładnikową formułę ukierunkowaną na wsparcie procesu odchudzania i kontroli masy ciała, co w połączeniu z dietę i treningami może okazać się wartościowym rozwiązaniem.

Produkt dostępny jest w formie wygodnych tabletek, które zawierają aż 10 substancji. Suplement Mazin przygotowano zgodnie z wysokim standardem, co zapewniają:
– przebadane pod kątem czystości surowce,
– bezpieczne w działaniu komponenty w optymalnie dobranych proporcjach,
– niezbędne procedury bezpieczeństwa związane z przechowywaniem produktu,
– nowoczesne technologie produkcji i wytwarzania.

Skład suplementu Mazin jest kompozycją 5 ekstraktów roślinnych (korzeń imbiru, pokrzywa indyjska, owoce tamaryndowca malabarskiego i pieprzu czarnego, kwiat szafranu) o wysokim stopniu standaryzacji zawartych substancji czynnych (wśród nich m.in. gingerole, forskolina czy piperyna), które połączono z optymalnymi porcjami kofeiny, ketonów malinowych i kwasu alfa-liponowego. Całość została uzupełniona o cenne witaminy i składniki mineralne (chrom, niacyna). Preparat został przygotowany z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy pragną wzbogacić codzienną dietę o składniki o potencjalnie korzystnym działaniu podczas redukcji tkanki tłuszczowej czy kontroli masy ciała.

Specjaliści z firmy FITLABS rekomendują stosowanie preparatu każdego dnia, co umożliwi osiągnięcie optymalnego stopnia koncentracji zawartych komponentów. Producent zaleca stosowanie 1–3 tabletek dziennie, które należy przyjmować 30 minut przed planowanym treningiem lub w trakcie posiłku. Produkt nie jest zamiennikiem zdrowej i zróżnicowanej diety, jest jej uzupełnieniem.


Bibliografia
Attari V.E. et al., Effects of supplementation with ginger (Zingiber officinale Roscoe) on serum glucose, lipid profile and oxidative stress in obese women: a randomized, placebo-controlled clinical trial, „Journal of Pharmaceutical Sciences” 2015, 21(4), 184–191.
Crawford V., Scheckenbach R., Preuss H.G., Effects of niacin‐bound chromium supplementation on body composition in overweight African‐American women, „Diabetes, Obesity and Metabolism” 1999, 1(6), 331–337.
Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci, Dz.U. L 136/1, 1–40.
Wang J. et al., Beneficial effects of ginger Zingiber officinale Roscoe on obesity and metabolic syndrome: a review, „Annals of the New York Academy of Sciences” 2017, 1398(1), 83–98.