Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Podczas budowy masy mięśniowej kwestia diety i dodatniego bilansu kalorycznego niejednokrotnie bywają prawdziwym wyzwaniem. Odżywka Mutant Mass to idealne rozwiązanie podczas problemów z dostarczeniem odpowiedniej podaży kalorii. Wsparcie specjalistycznymi preparatami jest szczególnie przydatne dla osób o ektomorficznej budowie ciała, które mają spore problemy z nabraniem masy.

Czym jest odżywka Mutant Mass?

Jest to szczególnie zbilansowany produkt stworzony przez ekspertów żywienia znających doskonale zagadnienia metabolizmu i przyswajalności substancji. Mutant Mass uzupełnia braki diety w substancje kluczowe dla sportowców, jest idealnym wsparciem w budowie masy mięśniowej, wspiera procesy anaboliczne w mięśniach oraz zawiera doskonałą formułę węglowodanów złożonych zawartych w kukurydzy woskowej (waxy maize).

Skład i działanie Mutant Mass

W skład gainera Mutant Mass wchodzą różne rodzaje węglowodanów o zróżnicowanym stopniu przyswajalności (pozwala to zniwelować gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi i nagły wyrzut insuliny), w tym także najlepsze węglowodany Vextrago oraz 10 rodzajów białka o wysokiej wchłanialności i najwyższej wartości biologicznej, co czyni je łatwo przyswajalnymi źródłami aminokwasów. Źródłami białka w Mutant Mass są między innymi izolat białek mleka, kazeinian wapnia, izolat białek jaja kurzego oraz białek z żółtka jaja kurzego, izolat białka serwatki, albumina jaj i hydrolizaty białka: serwatkowe i z mleka oraz koncentrat białka serwatki.

Dodatkowo w składzie Mutant Mass znajdują się także kwasy tłuszczowe (EFA i CLA i MCT) będące łatwo przyswajalnym źródłem energii o dobroczynnym wpływie na organizm, nieniosące ryzyka magazynowania w postaci niepożądanej tkanki tłuszczowej, wspierające pracę stawów, wspomagające przyrost masy mięśniowej. Ponadto Mutant Mass zawiera także mieszanki węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, które uzupełniają zapasy glikogenu, który jest głównym źródłem energii dla mięśni.


Dawkowanie preparatu Mutant Mass

Dawkowanie preparatu Mutant Mass zakłada przyjmowanie 2 do 4 miarek produktu dostarczających odpowiednio 130 lub 260 gramów odżywki. Preparat najczęściej rozpuszcza się w wodzie lub mleku (opcjonalnie w soku owocowym, dla szczególnego zwiększenia kaloryczności) i przyjmuje między posiłkami lub po treningu. Preparatem można także popijać posiłki – w końcu stosowanie suplementu nie może być męką ani przykrym obowiązkiem. Nie każdy jest w stanie przyswoić od razu taką ilość preparatu, można oczywiście rozbić dzienną dawkę np. na 4 mniejsze porcje. Szczególny nacisk kładzie się przy suplementacji na właściwe odżywianie, a nie zastępowanie posiłku suplementem. Każdy ćwiczący powinien w porozumieniu z trenerem lub dietetykiem opracować optymalny do trybu życia i treningów sposób suplementacji. Dzięki regularnemu spożywaniu gainera Mutant Mass w połączeniu ze zbilansowaną dietę i optymalnym wysiłekiem fizycznym możliwe jest szybkie osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów.