Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Suplement diety Olimp BCAA jest specjalnie dobraną mieszanką aminokwasów ważnych dla sportowców. Powinni na niego zwrócić uwagę ci bywalcy siłowni, których celem jest wypracowanie imponującej muskulatury. Oznacza to przede wszystkim osoby wykorzystujące trening oporowy. Jednak produkt firmy Olimp jest ważny także dla wszystkich osób, które przy okazji treningu wytrzymałościowego lub budowania rzeźby chcą, by ich wysiłki były w stanie zapewnić im odpowiednie bodźce do budowy mięśni i by te bodźce zostały potem we właściwy sposób wykorzystane przez organizm. Mówiąc krótko, jeśli komuś zależy na budowie mięśni, suplement Olimp BCAA będzie dla niego doskonałym wsparciem.

Olimp BCAA – co w nim jest?

W skład suplementu diety Olimp BCAA, jak sama nazwa wskazuje, wchodzą aminokwasy egzogenne BCAA.  Aminokwasy to cząsteczki składowe białek, czyli budulec mięśnia. Trzeba jednak rozumieć różnicę pomiędzy aminokwasami i białkami, które są głównym budulcem mięśni. Wszystkie ważne struktury w organizmie człowieka składają się z białek. Są one w zasadzie podstawową cząsteczką i jeśli coś pracuje, pełni określoną funkcję, możliwe jest to dzięki obecności w tej strukturze białek o określonych właściwościach. Przykładem są właśnie białka płytki mięśniowej, których specjalne właściwości pozwalają na kurczenie i rozkurczanie się, co w skali makro oznacza pracę mięśnia.

Olimp BCAA – dlaczego aminokwasy BCAA?

Aminokwasy BCAA to bardzo specyficzna grupa wśród wszystkich aminokwasów i prawda o nich jest taka, że w normalnych warunkach człowiek nie posiada zdolność do ich syntezy. Organizm ludzki jest w stanie wyprodukować samodzielnie prawie wszystkie związki potrzebne mu do funkcjonowania, jednak wyjątkiem są właśnie aminokwasy z grupy BCAA, które trzeba dostarczać z zewnątrz, czyli organizm pozyskuje je między innymi z pożywienia.

Większe zapotrzebowanie na te związki może pojawić się wtedy, gdy człowiek zaczyna budować masę mięśniową lub posiada już wypracowaną muskulaturę i musi ją utrzymać w odpowiedniej kondycji. Aminokwasy BCAA są bowiem ważnym elementem białek mięśniowych i bez nich nie da się syntetyzować nowego mięśnia czy naprawiać starego. Zdobyć je można głównie z pożywieniem, najwięcej jest ich w mięsie, ale korzystanie z tego źródła pokarmowego jest w oczywisty sposób problematyczne. Odpowiednia ilość aminokwasów BCAA byłaby tą drogą dostarczana między innymi z ogromną ilością tłuszczów i węglowodanów, co mogłoby zrujnować dietę. W takich przypadkach doskonale sprawdza się Olimp BCAA.

Olimp BCAA – eliminowanie barier wzrostu

Suplement diety Olimp BCAA najłatwiej można zrozumieć jako wsparcie w pokonywaniu barier w rozwoju mięśnia. Kiedy prowadzi się trening, organizm powoli syntetyzuje białka z dostępnych dla niego substancji. Jest to proces stopniowy, ale idzie do przodu. W pewnym momencie może on zwolnić. Powodem tego będzie spadająca ilość zapasów aminokwasów BCAA.

Aminokwasy BCAA to jedyna rzecz, której organizm nie jest w stanie przeskoczyć w kwestiach budowy mięśni. Nie będzie w stanie ich wyprodukować, chociażby nie wiadomo jak się wysilał. Problem staje się jeszcze większy, kiedy kulturysta jest już wytrenowany i potrzebuje aminokwasów BCAA do naprawy już posiadanych mięśni. W takich wypadkach często się okazuje, że aminokwasy są zużywane do naprawy mięśnia i potrzeba ich znacznie więcej.

Aminokwasy BCAA zawarte w suplemencie Olimp BCAA wpływają na to, że możemy sobie poradzić z tego typu problemem. Organizm jest w stanie skutecznie działać przez cały czas i można się cieszyć wzrostem mięśnia proporcjonalnym do tego, ile dostarcza się do organizmu białek i energii, oraz do tego, jak intensywny prowadzi się trening. Trzeba jednak pamiętać, że Olimp BCAA jest w stanie pomóc w rozwiązaniu tylko jednego z problemów osób budujących masę, chociaż oczywiście tylko określona część osób nastawiona jest na taki właśnie priorytet.

Olimp BCAA – wpływ na regenerację mięśni

Proces budowy mięśnia to podstawowe zjawisko, w którym biorą udział aminokwasy z suplementu diety Olimp BCAA. Trzeba jednak zauważyć, ze w wielu przypadkach znacznie ważniejszy jest inny proces, któremu aminokwasy z Olimp BCAA mogą zapobiegać. Jest to proces przeciwny, czyli rozpad tkanki mięśniowej. Polega on na rozkładaniu mięśni i zachodzi wtedy, kiedy organizm potrzebuje odpowiednich składników, ale ich brakuje albo są dostępne w minimalnych ilościach. Jeśli trzeba naprawić mięsień uszkodzony w czasie treningu, a nie ma pod ręką do tego odpowiednich materiałów, organizm zacznie je pobierać z samego mięśnia, w efekcie redukując jego wielkość. Suplement diety Olimp BCAA dostarcza część składników niezbędnych do naprawy mięśnia i jego zasilenia w glikogen, dzięki czemu nie dochodzi do jego rozkładu.

Olimp BCAA – dostępne smaki

Suplement diety Olimp BCAA dostępny jest w kilku unikalnych smakach, które, co warto podkreślić, nie są bardzo słodkie. Producenci suplementu diety Olimp BCAA postanowili odpowiedzieć na oczekiwania konsumentów i zaproponowali smaki bliższe naturze. Do wyboru obecnie jest między innymi truskawka, miks owocowy, pomarańcza, ananas i cytryna. W sprzedaży znajdują się także bardziej nietypowe smaki, takie jak cola i blue mojo, co prawda znajdują one mniejszą liczbę zwolenników, ale na pewno warto jest ich przynajmniej raz spróbować. Ilość wariantów smakowych to niewątpliwie zaleta Olimp BCAA.