Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Okazuje się, że nadal wiele osób nie wie o tym, że kwasy tłuszczowe są w diecie bardzo ważne i mają niezwykle duży wpływ na pracę naszego organizmu. Należy pamiętać, że opinia o tym, że w trakcie diety odchudzającej powinniśmy usunąć wszystkie kwasy tłuszczowe, jest stwierdzeniem błędnym. Jest wręcz odwrotnie, nie można ich usuwać, ponieważ w ten sposób zdecydowanie utrudniony będzie proces spalania tkanki tłuszczowej w organizmie. Co więcej, niezwykle istotną rolę w naszym organizmie odgrywają kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 – redukują stany zapalne, usprawniają pracę mięśnia sercowego oraz wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele suplementów, dzięki którym można uzupełnić te związki. Warto zdecydować się na produkt z oferty firmy Olimp, jednego z wiodących producentów na rynku. Dzięki nowoczesnemu centrum badawczemu marka przygotowała suplement Olimp Omega 3, dzięki któremu można w łatwy sposób wzbogacić naszą dietę o niezbędne kwasy tłuszczowe.

Olimp Omega 3 – jaki to produkt?

Ten suplement został przygotowany na bardzo wysokim poziomie. To nowoczesna formuła idealna dla sportowców, którzy chcą dbać o swoje zdrowie. W skład produktu wchodzi olej rybi, który jest cennym źródłem kwasów omega-3. Dodatkowo suplement został wzbogacony o witaminę E. Każdy składnik użyty w trakcie produkcji Olimp Omega 3 charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Warto więc sprawdzić, dlaczego powinno nam zawsze zależeć na utrzymaniu odpowiedniego poziomu tych kwasów w organizmie.

Kwasy tłuszczowe w diecie

Trzeba zwrócić uwagę na to, że kwasy tłuszczowe w naszej diecie są zróżnicowane, ponieważ mają różną ilość atomów węgla w składzie. Dlatego ze względu na budowę dzielą się na kwasy tłuszczowe nasycone, jednonienasycone oraz wielonienasycone. Jeśli chodzi o kwasy omega-3 to są to kwasy tłuszczowe wielonienasycone. W przypadku tych związków pomocne może okazać się dostarczanie ich do naszego organizmu z dietą lub przy pomocy suplementów, ponieważ ich synteza w naszym organizmie jest ograniczona. Doskonale sprawdzi się tutaj suplement Olimp Omega 3, który pomoże w pokryciu naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik.

Zbyt dużo kwasów omega-6 w naszej diecie

Niektórzy uważają, że w ten sam sposób powinniśmy dbać o dostarczenie dużej dawki kwasów omega-6. I rzeczywiście, w praktyce może to tak wyglądać, ponieważ one również muszą być dostarczane do organizmu. Jednak okazuje się, że w większości przypadków mamy złe proporcje tych kwasów i dostarczamy ich z dietą zbyt dużo w stosunku do ilości kwasów omega-3. Prawidłowa proporcja kwasów omega-3 do omega-6 powinna wynosić 1 : 4. Jeśli będziemy dostarczać zbyt dużo kwasów omega-6 może to prowadzić do rozwoju problemów miażdżycowych, stanów zapalnych czy reakcji alergicznych. W związku z tym ta odpowiednia dawka omega-3 będzie rzeczywiście bardzo ważna i trzeba zwracać na to uwagę. Dzięki suplementom takim jak Olimp Omega 3  będzie można uzupełnić ewentualne niedobory.

Składniki Olimp Omega 3

Produkt, który został przygotowany przez firmę Olimp, charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i oparty jest o sprawdzone składniki, nad którymi firma pracowała przez długi czas. Może nie mamy tam bardzo długiej listy składników, ale zamiast tego mamy gwarancję, że każdy składnik jest dokładnie sprawdzony. Dokładnie lista wygląda tak: olej rybi (źródło kwasów omega-3), składniki otoczki – żelatyna, woda, glicerol, D-alfa tokoferol (witamina E).

Jeśli chodzi o kwasy omega-3, ich stężenie w każdej kapsułce wynosi 65%. Na ten preparat składa się kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). Stosowanie tego suplementu może prowadzić do zmniejszenia poziomu trójglicerydów. Co więcej, wpływa na poprawę funkcji kognitywnych, prawidłową budowę błon komórkowych oraz zredukowanie stanów zapalnych w organizmie.

Opinie klientów o Olimp Omega 3

Olimp Omega 3 to świetny produkt, idealnie dopracowany i doceniany przez wszystkie osoby, które go przyjmują. Wszystkie składniki pojawiające się w tym produkcie były sprawdzone w centrum rozwojowym firmy. Klienci, którzy sięgają po ten produkt, przede wszystkim podkreślają, że to świetny suplement dla najbardziej wymagających między innymi dlatego, że wzbogaca naszą dietę o składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich mechanizmów zachodzących w naszym ciele. Jeśli ktoś decydował się na ten suplement i przyjmował go przez dłuższy czas, to najczęściej ocenia go pozytywnie.

Gdzie można kupić Olimp Omega 3?

Olimp to marka, która jest wiodącym producentem odżywek w naszym kraju i ma do zaoferowania świetne produkty wysokiej jakości. Firma cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących, dlatego również ma swoją sieć sprzedaży, która jest bardzo dobrze rozwinięta, a oferta produktów jest niezwykle bogata. Jeśli więc chcecie kupić suplement Olimp Omega 3, nie powinno być z tym problemu, produkt jest łatwo dostępny w stacjonarnych punktach sprzedaży suplementów dla sportowców, a także w sklepach internetowych. Warto po niego sięgnąć i postarać się o sprawne uzupełnienie kwasów tłuszczowych. Można oczekiwać, że nasze zdrowie i samopoczucie będą rzeczywiście lepsze.