Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Olimp to znana polska marka oferująca wartościowe odżywki dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Suplementy powstają wyłącznie na bazie wyselekcjonowanych, bezpiecznych dla zdrowia komponentów. W ofercie znaleźć można odżywki proteinowe, suplementy bazujące na aminokwasach, preparaty przedtreningowe oraz kreatynowe.

Olimp – bogata oferta produktów

Dostępne są także produkty umożliwiające osiągnięcie silnej pompy mięśniowej dzięki wpływaniu na nasilenie produkcji tlenku azotu we krwi oraz preparaty przywracające równowagę kwasowo-zasadową.

Godne uwagi są również suplementy ułatwiające skuteczną i szybką redukcję tkanki tłuszczowej, przyczyniające się do optymalizacji metabolicznej, a także wpływające na stan włosów, skóry i paznokci.

Marka Olimp jest znana na rynku od ponad dwudziestu lat, oferuje wysokiej jakości preparaty wspomagające sportowców i osoby aktywne fizycznie. Produkty marki Olimp są znane i rozpoznawalne na całym świecie, w znaczny sposób wpływa na to zaawansowane zaplecze technologiczne firmy.

Olimp – odżywki białkowe

Prawidłowa dieta powinna uwzględniać przede wszystkim optymalną ilość białka – składnika niezbędnego do budowy i zachowania masy mięśniowej. Codzienne posiłki nie zawsze dostarczają odpowiednią ilość wysokiej jakości tego składnika, a to może oznaczać jego niedobory. Często okazuje się, że zapotrzebowanie białkowe jest większe.

Jak wiadomo, białko pełni szczególną funkcję w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie, które regularnie trenują i prowadzą aktywny tryb życia. W tej sytuacji z pomocą przychodzą preparaty białkowe oferowane przez markę Olimp. Są to wysokiej jakości odżywki białkowe zawierające optymalną ilość aminokwasów, które łatwo ulegają strawieniu i szybko są poddawane procesom metabolicznym. Dodatkową zaletą wspomnianych preparatów jest wysoka zawartość witamin i minerałów. Niezbędnym składnikiem jest zarówno białko roślinne, jak i zwierzęce.

Marka Olimp stworzyła suplement oparty na wyselekcjonowanych białkach serwatkowych, które odznaczają się bardzo wysoką wartością odżywczą. Odżywki białkowe marki Olimp są dostępne w postaci proszku, kapsułek, tabletek, a także gotowych napojów, które posiadają dużą liczbę wariantów smakowych.

Zdrowo, smacznie, skutecznie – Olimp

Wiele osób, głównie mężczyzn, dąży do uzyskania odpowiedniej masy i rzeźby. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu są oczywiście regularne treningi na siłowni, wiadomo jednak, że równie ważnym czynnikiem jest odpowiednio zbilansowana dieta.

W przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie funkcję priorytetową pełni białko, zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Codzienne posiłki dostarczają białka, bardzo często jest to jednak ilość niewystarczająca, poza tym należy pamiętać, że równie ważna jest jakość dostarczanego białka. Pomocnym narzędziem w tej kwestii są suplementy białkowe marki Olimp, określane często jako dozwolone wspomaganie wysiłku fizycznego.

Preparaty Olimp zawierają w swoim składzie wartościowe i cenne substancje odżywcze, a także między innymi L-karnitynę, kreatynę, L-glutaminę, lecytynę, taurynę, HMB (hydroksymetylomaślan), aminokwasy oraz kolagen. Produkty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród sportowców zarówno zawodowych, jak i amatorów, ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin siłowych, kulturystów, zawodniczek fitness, biegaczy i wielu innych.

Potwierdzeniem jakości suplementów firmy Olimp są liczne nagrody – np. L-Karnitynę i L-Karnitynę Plus uznano za jedne z najlepszych odżywek karnitynowych na świecie, dzięki czemu uhonorowane zostały międzynarodowym znakiem jakości towarowej, L-carnipure L-karnityna i Osteoblock zostały wyróżnione podczas targów suplementów diety „Lek w Polsce”, natomiast napoje izotoniczne Izo Plus i Techno Power zostały wyróżnione podczas targów FoodTarg w Katowicach.

Zapotrzebowanie rynkowe oraz indywidualne założenia firmy Olimp sprawiły, że zrodził się pomysł stworzenia dwóch kierunków produkcyjnych – sportowego i stricte farmaceutycznego, czego potwierdzeniem są dwa znaki towarowe: Olimp Sport Nutrition i Olimp Aktywność Zdrowie Uroda. Pierwsza marka obejmuje przede wszystkim odżywki dla sportowców wspomagające i optymalizujące wysiłek fizyczny, suplementy te adresowane są głównie do osób związanych z kulturystyką i fitnessem. Druga marka to produkty obejmujące szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną.

Odżywki białkowe – z czym je łączyć?

Odżywki białkowe wpływają na syntezę białek mięśniowych, hamują apetyt, a nade wszystko dostarczają aminokwasów niezbędnych do prawidłowej budowy mięśni. Trudno więc się dziwić, że jest to jeden z najpopularniejszych suplementów stosowanych przez sportowców. Odżywki białkowe Olimp są wykorzystywane zarówno podczas cykli masowych, w celu przyspieszenia procesów regeneracji potreningowej, jak i w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej.

Proteiny stanowią podstawę odżywiania sportowców bez względu na uprawianą dyscyplinę sportu, szczególne znaczenie mają jednak w przypadku kulturystów, dla których priorytetem jest budowa masy mięśniowej. Odżywki białkowe to produkty szybko wchłanialne, najpopularniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku proteina serwatkowa. Odżywki białkowe posiadają bogaty aminogram, co skutkuje utrzymaniem optymalnego stężenia aminokwasów we krwi.

Zalety diety wysokobiałkowej

Dieta wysokobiałkowa, czyli dieta, w której białka zwierzęce i roślinne stanowią co najmniej 25% wszystkich składników odżywczych spożywanych w ciągu doby, to doskonały sposób, by pohamować nadmierny apetyt i przedłużyć uczucie sytości, dostarczając jednocześnie do organizmu niezbędnych wartości odżywczych w optymalnych ilościach.

Jak potwierdzają badania naukowe, suplementacja białka serwatkowego, które znaleźć można w odżywkach Olimp, pozwala ułatwić kształtowanie sylwetki, a to oznacza, że przyjmowanie protein przez osoby znajdujące się w okresie redukcji również jest wskazane.

Pożądane efekty przynosi także stosowanie białka kazeinowego, długo wchłanialnego – odżywki Olimp z zawartością białka kazeinowego także są zalecane sportowcom. Białko kazeinowe ze względu na znacznie dłuższe uwalnianie aminokwasów do krwiobiegu, stanowi doskonały posiłek przed snem – wpływa na ograniczenie nocnej degradacji tkanki mięśniowej, dostarczając wysokiej jakości wartości odżywczych. Dodatkowo białko kazeinowe w żołądku pęcznieje i ulega koagulacji, dlatego po jego spożyciu szybciej i przez dłuższy czas odczuwana jest pełność żołądka, co chroni przed nocnym podjadaniem.

Jaką odżywkę białkową wybrać?

Wybór odżywek białkowych powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby ćwiczącej, a dokładniej do efektów, jakie zamierza uzyskać oraz dziennego bilansu energetycznego.

W ofercie marki Olimp można znaleźć następujące odżywki białkowe:

– wpływające na odnowę potreningową – suplementy, których celem nasilenie regeneracji powysiłkowej oraz szybkie odtwarzanie rezerw energetycznych,

– zestaw na masę – połączenie protein, węglowodanów i dodatkowych komponentów, który zapewniają optymalne uwalnianie aminokwasów, a docelowo wpływają na budowę masy mięśniowej,

– zestaw ułatwiający odchudzanie – suplement pomagający w spalaniu zbędnych kalorii, ułatwiający w ten sposób redukcję tkanki tłuszczowej, wspierający detoksykację organizmu, wpływający na poprawę funkcjonowanie układu immunologicznego.