Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Pikolinian chromu jest makroelementem, który wspiera procesy metaboliczne i skutecznie pomaga osobom, których treningi i dieta są ukierunkowane na redukcję masy ciała. Obecnie na rynku suplementów diety znajduje się wiele preparatów, które zawierają w swoim składzie ten cenny związek.

Pikolinian chromu – działanie i budowa

Pikolinian chromu to połączenie cząsteczki chromu z kwasem pikolinowym. Kompleks tego typu pozwala na wzmocnienie przyswajalności chromu oraz zwiększenie jego działania biologicznego w organizmie człowieka. Chrom (III) jest odpowiedzialny za odpowiednie zarządzanie gospodarką insulinową. Stanowi bowiem składnik tzw. GTF, czyli czynnika tolerancji glukozy. To właśnie GTF kontroluje ilość wytwarzanej w organizmie insuliny. Substancja ta jest wytwarzana przede wszystkim w wątrobie.

Suplementy z pikolinianem chromu są stosowane między innymi przez osoby prowadzące aktywny tryb życia i stosujące odpowiednią dietę. Związek ten wspiera procesy metaboliczne, a także hamuje nadmierny apetyt, co pomaga w walce z nagłymi napadami głodu. Można więc stwierdzić, że jest cennym wsparciem w walce o wymarzoną sylwetkę. Niewiele osób wie, że chrom jest składnikiem chromomoduliny – białka biorącego udział w aktywacji receptora insulinowego. Substancja ta reguluje przyswajanie cukru i ma wpływ na metabolizm kwasów tłuszczowych.

Pikolinian chromu – wskazania

Kto powinien stosować preparaty z pikolinianem chromu? Zaleca się, żeby suplementację rozważyły osoby:

– walczące z otyłością, nadprogramowymi kilogramami lub efektem jo-jo,
– cierpiące na niedobór chromu w organizmie,
– szukające odpowiedniego wsparcia w procesie odchudzanie,
– wykazujące tendencję do tycia.

Pikolinian chromu – dawkowanie i zasady bezpieczeństwa

Suplement Chromium Picolinate firmy Swanson należy stosować według zasad ustalonych przez producenta. Każdego dnia należy przyjmować maksymalnie 1 kapsułkę. Pod żadnym pozorem nie należy modyfikować dawkowania ustalonego przez producenta. Nie zwiększy to efektów, a może wywołać skutki uboczne. Pikolinian chromu nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie należy go również podawać dzieciom. Pamiętaj, że suplementy diety nie mogą być zamiennikiem zbilansowanego odżywiania. Stanowią jedynie uzupełnienie diety i regularnej aktywności fizycznej.