Dodano:

0
Kategoria: Suplementy

Osoby aktywne fizycznie, które uprawiają sport regularnie, konieczne muszą dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka. To właśnie ono buduje i regeneruje mięśnie oraz wpływa na przyrost masy mięśniowej. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się białko serwatkowe uważane przez wielu za pełnowartościowe źródło aminokwasów. Suplementem białkowym, na który warto zwrócić uwagę, jest Scitec 100% Whey Isolate

Zastosowanie Scitec 100% Whey Isolate

Odżywka Scitec 100% Whey Isolate znalazła swoje zastosowanie przede wszystkim u osób uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe. Jest ona doskonałym źródłem białka serwatkowego o bardzo dobrym aminogramie. Suplement ma działanie anaboliczne i wpływa na budowanie masy mięśniowej. Jednocześnie działa również antykatabolicznie – wspiera proces regeneracji po intensywnym wysiłku. Usprawnia również redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki wysokiej zawartości protein doskonale sprawdzi się podczas redukcji zbędnych kilogramów, ale także na etapie pracowania nad muskulaturą.

Skład Scitec 100% Whey Isolate

Skład Scitec 100% Whey Isolate to przede wszystkim najwyższej jakości mikrofiltrowany i ultrafiltrowany izolat białek serwatki. W 100 gramach odżywki zawartość protein sięga 84 g. Dodatkowo w porcji 100 g zawierają się między innymi 2,4 g węglowodanów oraz <0,5 g tłuszczu. Suplement łatwo się wchłania i charakteryzuje się szybkim działaniem.
Jeśli chodzi o składniki użyte do produkcji, na pierwszym miejscu znajdują się białka serwatkowe, a ponadto: L-glutamina, aromaty, barwniki, substancje słodzące i inne. Wartość biologiczna omawianego białka jest równa 159. Suplement dostarcza też niezwykle pożądanych aminokwasów rozgałęzionych BCAA.

Dawkowanie i sposób użycia

Odżywka Scitec 100% Whey Isolate jest dostępna na rynku w różnych gramaturach – 700 g, 2000 g oraz 4000 g. Istnieje również kilka wariantów smakowych: bananowy, czekoladowy, malinowy, truskawkowy i waniliowy. Jedna porcja odżywki to 25 g (1 miarka). W celu przygotowania należy rozpuścić miarkę w 300 ml wody lub mleka, dobrze wymieszać i wypić bezpośrednio po zrobieniu. Proszek bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, nie trzeba używać do jego przyrządzania blendera.

Producent zaleca stosowanie 1 dawki dziennie bezpośrednio po treningu. Ilość suplementu uzależniona jest między innymi od masy ciała i intensywności podejmowanej aktywności fizycznej. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Należy pamiętać o tym, że suplementy nie mogą zastępować zróżnicowanej diety, a jedynie uzupełniać ją o potrzebne składniki odżywcze, dotyczy to także Scitec 100% Whey Isolate.