8
Kategoria: Suplementy

Zapoznaj się z rankingiem na najlepsze spalacze tłuszczu i wybierz jednego z naszych faworytów. Nie ma sytuacji bez wyjścia – i ty możesz cieszyć się piękną sylwetką, jeśli skorzystasz z fachowego wsparcia .

Spis treści:

Spalacze tłuszczu 2023 - ranking

Spalacze tłuszczu - co to jest

Czym się charakteryzuje dobry spalacz tłuszczu?

Jaki spalacz tłuszczu będzie dla ciebie najlepszy?

Czy spalacze tłuszczu działają?

Spalacze tłuszczu dla mężczyzn

Spalacze tłuszczu dla kobiet

Spalacze dla początkujących

Burnery dla zaawansowanych

Spalacze tłuszczu 2023 - ranking

#1: Trizer

Zwycięzca może być tylko jeden. Jeśli chodzi o TOP3 wśród dostępnych na rynku spalaczy tłuszczu, jest to bezapelacyjnie Trizer – innowacyjna, piekielnie skuteczna, łagodna dla zdrowia formuła. Trizer pomaga w wypracowywaniu wymarzonej sylwetki i wpływa na poprawę ogólnego funkcjonowania organizmu. Swoje działanie zawdzięcza piętnastu wyselekcjonowanym, aktywnym składnikom. Jakby tego było mało, przychodzi w zestawie z bezpłatnym jadłospisem na okrągły miesiąc. Dietetycy ustalają program w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę preferencje i możliwości klientów.

Trizer pomaga błyskawicznie rozprawić się z tkanką tłuszczową i wyeliminować ją w sposób trwały. W tym samym momencie zapewnia zastrzyk energii do ćwiczeń i motywację do podejmowania dalszych starań. W zasadzie działanie spalacza tłuszczu można opisać na pięciu płaszczyznach, do których przypisane są poszczególne składniki:

1. Pozbycie się napadów głodu i kontrola nad apetytem: połączenie chromu oraz l-tyrozyny. Chrom pomaga zachować prawidłowy poziom cukru we krwi, a dzięki temu wyeliminować zgubny dla sylwetki nawyk podjadania. Walkę z nadmiernym apetytem wspiera także l-tyrozyna – niweluje ona zbędny stres.

2. Nakręcanie przemiany materii: duet kapsaicyny oraz ekstraktu z nasion guarany. Kapsaicyna pobudza tzw. brunatne komórki tłuszczowe, aby wydatkowały one energię, tym samym przyczyniając się do przyspieszonego spalania kalorii. Z kolei nasiona guarany dostarczają organizmowi kofeiny i teobrominy, nasilają działanie kapsaicyny i biorą udział w aktywacji termogeniny. Efekty? Przyspieszony metabolizm, przekształcanie kalorii w energię cieplną i ulepszona przyswajalność odżywczych składników.

3. Mobilizowanie tłuszczu: połączenie synefryny i kofeiny. Synefryna nakręca metabolizm lipidów i pobudza termogenezę. Kofeina dodatkowo stymuluje lipolizę, pobudza organizm i wprowadza w stan wzmożonej czujności. Ponadto wywiera dobry wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego oraz nadnerczy.

4. Spalanie tłuszczu (także z trudnych miejsc, w tym z brzucha) – kofeina i EGCG. Katechiny obecne w ekstrakcie z zielonej herbaty intensyfikują przydatne w tym względzie właściwości kofeiny. Nie tylko podnoszą efektywność spalania tłuszczów (wspierając pozyskiwanie energii ze składników odżywczych i mobilizując mitochondria do wzmożonego pobierania tłuszczów), ale i napędzają procesy rozkładu nonadrenaliny.

5. Diureza – do sprawniejszej eliminacji wody podskórnej przyczyniają się dwa naturalne ekstrakty: z mniszka lekarskiego oraz z pokrzywy. Ten pierwszy wykazuje właściwości moczo- i żółciopędne, a przy tym działa przeciwzapalnie i detoksykacyjnie. Ponadto polepsza trawienie i redukuje poziom cukru we krwi. Z kolei wyciąg z pokrzywy odpowiedzialny jest nie tylko za kwestię diuretyczne, ale i za regulację przemiany materii.

Warto dodać, że Trizer zawiera także inne składniki, w tym cenną witaminę B6. Omówiona formuła umożliwia wypracowanie doskonałych rezultatów, zwłaszcza w połączeniu z dołączoną do preparatu dietą.

#2: Berrator - opinie

Druga, zaszczytna pozycja na podium przypadła w udziale Berratorowi – wyjątkowej formule czerpiącej moc prosto z natury. Na liście składników nie odnajdziemy tutaj nic przypadkowego – zarówno roślinne ekstrakty, jak i potrzebne mikroelementy przyczyniają się do szybszego i wydajniejszego działania organizmu. Oprócz mobilizacji i spalania tłuszczu (a zatem usprawnionego gubienia kolejnych kilogramów) mamy tu do czynienia z przyspieszonym metabolizmem i zwiększoną kontrolą nad apetytem. Tak jak w przypadku Trizera, do dyspozycji klienta pozostaje zatem pełen pakiet pożądanych właściwości. Wystarczy rzucić okiem na kilka wyciągów stanowiących trzon Berratora, żeby przekonać się o jego skuteczności. Oto, do czego przyczyniają się poszczególne ekstrakty:

- z łodygi i korzenia dziwidła – z uwagi na zawartość glukomannanu wspiera on walkę ze złym cholesterolem i wysokim poziomem trójglicerydów. Ekstrakt intensyfikuje rezultaty diety, wzmaga wrażenie sytości i przyspiesza odchudzanie.

- z liści ostrokrzewu paragwajskiego – w związku z obecnością ksantyn (w tym kofeiny) oraz przydatnych związków fenolowych, wyciąg usprawnia przemianę materii i stymuluje termogenezę, a w efekcie nasila spalanie tłuszczu. Warto też zwrócić uwagę na jego właściwości moczopędne (diureza to zawsze kilka ekstra kilogramów w dół),

- z pieprzu kajeńskiego – zawarta w wyciągu pikantna kapsaicyna stymuluje termogenezę, przyspiesza spalanie kalorii oraz pomaga zachować wypracowaną już wagę.

- z nasion gorzkiej pomarańczy – ekstrakt zawiera synefrynę odpowiedzialną za nasilanie dwóch niezwykle ważnych procesów: z jednej strony termogenezy, a z drugiej – metabolizmu lipidów. Ta sama substancja jest pomocna w redukcji stresu i polepszaniu samopoczucia, a przede wszystkim daje nam większą kontrolę nad tym, ile ważymy (hamuje apetyt, detoksykuje, wspomaga metabolizm).

- z owoców czarnego pieprzu – tu najważniejsza jest piperyna, która zapobiega otyłości, pomaga podnosić wydolność organizmu, a także polepsza wykorzystanie pokarmu i sam proces trawienia.

To dopiero początek dłuższej listy cennych składników o działaniu odchudzającym. Większość z nich to naturalne wyciągi, choć warto także wspomnieć o cennych mikroelementach: chromie, cynku i witaminie B6. Chrom ma istotne znaczenie dla hamowania apetytu, a cynk i witamina B6 przyczyniają się do usprawniania metabolizmu (a przy tym wykazują wiele innych prozdrowotnych właściwości).

Pozytywne wyniki testów klinicznych i rzesze usatysfakcjonowanych klientów nie biorą się znikąd. Jeśli zdecydujesz się skorzystać ze wsparcia Berratora, przy zachowaniu diety i ćwiczeń możesz liczyć na zrzucenie nawet 7 kg w ciągu miesiąca. Pierwszych rezultatów wypatruj już po 3-4 dniach!

#3: Red Burn

Ostatnim, ale nie mniej ważnym suplementem uwzględnionym w naszym rankingu jest Red Burn. Tym samym podium zamyka spalacz tłuszczu idealny dla początkujących osób, które potrzebują wsparcia już na etapie układania jadłospisu. Do zestawu – podobnie jak w przypadku Trizera – producent dorzuca bowiem indywidualny, przygotowywany przez specjalistów plan żywieniowy. Kapsułki przepełnione cennymi ekstraktami to doskonała metoda na idealną figurę!

Red Burn – tak jak pozostała dwójka naszej TOP3 – jest absolutnie bezpieczny dla zdrowia i opiera swoje działanie przede wszystkim na sekrecie wyciągów roślinnych. Jeśli chcesz sprawnie i raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów, trafiłeś pod dobry adres – poszczególne składniki zapewniają wsparcie nie tylko w odchudzaniu, ale i w obstawaniu przy wypracowanej już wadze. Red Burn zawiera kilka składników obecnych w Berratorze, w tym ekstrakty z liści ostrokrzewu paragwajskiego, kory wierzby białek oraz owoców gorzkiej pomarańczu, pieprzu czarnego i kajeńskiego. Nie brakuje tu także chromu, cynku i witaminy B6. Skupimy się jednak na zasygnalizowaniu właściwości pozostałych składników. Oto kilka istotnych ekstraktów:

- z ziela pokrzywy – działa przeciwzapalnie, moczopędnie i ożywczo, a przy tym przysługuje się wielu narządom wewnętrznym (w tym nerkom), skórze, krwi, kościom, stawom i żyłom.

- z korzenia różeńca górskiego – przyczynia się do poprawy naszej sprawności i ogólnej kondycji, a także stanu serca i funkcjonowania całych układów (krwionośnego, pokarmowego i nerwowego).

- z korzenia mniszka lekarskiego – oprócz działania przeciwzapalnego i diuretycznego warto wymienić tutaj wsparcie metabolizmu węglowodanów, hamowanie apetytu oraz pozytywny wpływ na układ krążenia i układ pokarmowy.

- z ziela bacopy drobnolistnej – wyciąg ten działa pobudzająco, usprawnia koncentrację (co dobrze wpływa na treningi), wspiera eliminowanie podskórnej wody i regenerację układu nerwowego, a przy tym wszystkim nasila procesy syntezy białek.

Nie możemy także zapamiętać o l-tyrozynie (odpowiedzialnej za usprawnioną regenerację i niwelowanie stresu) oraz biotynie (wspierającej procesy metaboliczne). Taki zestaw składników pomoże zwalczyć tkankę tłuszczową nawet najbardziej zrezygnowanym klientom. Dodajmy do tego profesjonalną dietę na 30 dni, a otrzymamy spalacz tłuszczu warty grzechu!

2. Spalacze tłuszczu - co to jest

Spalacze tłuszczu to takie suplementy, które mają za zadanie rozprawić się ze zbędną tkanką tłuszczową. Są one znane także pod angielską nazwą „fat burners”. Wspierają one organizm dzięki składnikom podnoszącym temperaturę ciała oraz stymulującym przemianę materii. Co bardzo istotne, oba te procesy zachodzą przez długie godziny od spożycia preparatu – spalacze tłuszczu działają nie tylko podczas wizyty na siłowni, ale i w okresach odpoczynku.

Użytkownikom fat burnerów zaleca się przyjmowanie dawek albo na czczo, albo przed głównym posiłkiem (zwykle obiadem) – pozwala to polepszyć trawienie przed wprowadzeniem jedzenia do przewodu pokarmowego. Kolejny dobry moment na spożywanie spalaczy tłuszczu to chwila przed treningiem. Dzięki temu zyskujemy dodatkową energię i wsparcie, co pozwala zintensyfikować wysiłek fizyczny i sprawia, że ćwiczenia okazują się jeszcze bardziej skuteczne.

Mówiąc o termogenikach mamy zwykle na myśli gotowe preparaty, dopracowane do perfekcji przez doświadczonych producentów. Warto jednak pamiętać, że oprócz proszków, kapsułek i tabletek możemy się wspomagać także proredukcyjnymi składnikami występującymi w naturze. Jeśli zależy ci na jak najszybszych efektach, zalecamy włączenie do diety zielonej herbaty, czosnku, kwasu rumenowego, warzyw strączkowych, owoców cytrusowych (gorzkiej pomarańczy i grejpfruta) oraz wybranych przypraw (chilli, cynamonu, imbiru i pieprzu). Wszystkie te produkty pomagają nakręcać metabolizm, podnosić temperaturę ciała i usprawniać proces trawienia.

3. Czym się charakteryzuje dobry spalacz tłuszczu?

Dziś nie mamy kłopotu z zakupem suplementów diety na każdą kieszeń. Podobne preparaty są łatwo dostępne, a że konkurencja jest spora, można przebierać w różnych opcjach cenowych. Trudność leży obecnie w czymś innym, a mianowicie odróżnieniu wartościowych spalaczy tłuszczu od tych przeciętnych, ale np. dobrze rozreklamowanych. Po czym możemy poznać, czy konkretny fat burner jest wart naszej uwagi i naszych pieniędzy?

Podpowiedź nr 1: tajniki formuły, czyli skład

Już analiza składu naszej topowej trójki prowadzi do wniosku, że spalacze tłuszczu korzystają często z tych samych związków. Cała sztuka polega jednak na tym, żeby zestawić je w dobrych proporcjach i uzupełnić o takie mikroskładniki i ekstrakty, żeby formuła zyskała unikalny charakter. Żeby fat burner był skuteczny, powinien zawierać sporą ilość substancji termogenicznych i proredukcyjnych. Uwaga: te spalacze, które potęgują rezultaty odchudzania dzięki obecności wyciągów z mniszka lekarskiego czy pokrzywy, tak naprawdę nie rozprawiają się z tkanką tłuszczową, ale eliminują nadmiar podskórnej wody. Nawet drobne różnice w składach mogą się przekładać na spore rozbieżności cenowe. Dlatego przy każdym zakupie uważnie wczytuj się w ulotkę i poszerzaj swoją wiedzę o składnikach dzięki informacjom, które można odszukać w sieci. Działa to też w drugą stronę – jeśli tańszy fat burner działa bardzo podobnie do tego droższego, po co przepłacać?

Podpowiedź nr 2: badania kliniczne i dobra opinia producenta

Oczywiście nawet w świetle powyższego spostrzeżenie warto pamiętać, że renoma producenta jest w zasadzie bezcenna. W końcu czy to pozytywne wyniki testów klinicznych, czy to zadowolenie i lojalność klientów są odbiciem doskonałej jakości produkcji. Każdy porządny fat burner musi przejść kilka serii testów jeszcze zanim wejdzie do ogólnodostępnej sprzedaży. Sprawdzaj, czy dany producent dysponuje istotnymi uprawnieniami i certyfikatami jakości – mile widziane jest także dłuższe doświadczenie w branży. Patrz na każdy detal – liczą się takie szczegóły, jak projekt opakowania – dobrze, kiedy chroni ono preparat przed promieniami słonecznymi.

Podpowiedź nr 3: siła działania

Moc spalacza tłuszczu trzeba dopasować do własnych oczekiwań i preferencji. Wcale nie jest tak, że najmocniejsze suplementy zawsze są najlepsze – silne produkty działają w sposób zintensyfikowany, a w przypadku braku odpowiedniego przygotowania może się to skończyć nawet wycieńczeniem organizmu. Jeśli zaczniesz przeforsowywać swoje ciało, najprawdopodobniej w efekcie tylko się zniechęcisz – a przecież zamiar jest dokładnie odwrotny: pragniesz motywacji do działania. Największa moc oznacza najszybszą redukcję kilogramów, ale może pociągać za sobą zmęczenie, pogorszenie nastroju, problemy z koncentracją czy nadmierną potliwość. Tymczasem suplementy diety powinny odejmować nam zmartwień, a nie jeszcze ich dokładać.

Podpowiedź nr 4: sposób działania i dopasowanie do własnego organizmu

Na świecie nie ma dwóch identycznych osób – wszyscy jesteśmy inni. Różni się także nasz metabolizm – przemiany biochemiczne mogą zachodzić z różną intensywnością i w różnym tempie. To, że dla stu osób dany fat burner jest numerem jeden, nie znaczy jeszcze, że będziesz sto pierwszym zadowolonym klientem. Jeśli chcesz podjąć w pełni przemyślaną decyzję i uniknąć rozczarowań, zamów kilka próbek spalacza, który wpadł ci w oko. Testy pozwolą ci sprawdzić, jak twoje ciało reaguje na zalecaną dawkę preparatu, a następnie będziesz mógł z czystym sumieniem zamówić pełnowymiarowe opakowanie.

4. Jaki spalacz tłuszczu będzie dla ciebie najlepszy

Przy dzisiejszym, praktycznie nieograniczonym wyborze suplementów nietrudno o potężny zawrót głowy. Zanim zaczniesz przeglądać poszczególne oferty, aby wybrać ten jeden najlepszy spalacz tłuszczu, opracuj własną strategię postępowania. Żeby ustalić pomocne założenia, należy najpierw zadać sobie kilka podstawowych pytań:

- jaki jest mój cel – ile chcę ważyć, a więc ile kilogramów zamierzam zrzucić? (jeśli zależy Ci na błyskawicznych efektach, pamiętaj, że ze wsparciem preparatów Red Burn czy Berrator możesz pożegnać nawet 7 kilo miesięcznie),

- ile czasu mam zamiar przeprowadzać kurację? (fat burnery stosuje się cyklicznie, a nie stale – dopasuj więc preparat do swoich możliwości czasowych),

- w jakim jestem stanie zdrowia?

- jak często i intensywnie uprawiam treningi?

Dopiero kiedy zdasz sobie sprawę z własnych celów, predyspozycji, zalet i słabości, będziesz mógł podjąć w pełni świadomą zakupową decyzję. Pamiętaj: niektóre fat burnery zawierają bardzo mocno pobudzające związki – zawsze uważnie wczytuj się w ulotkę, a szczególnie w przeciwwskazania. Jeśli masz problemy z hormonami, krążeniem albo układem nerwowym, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Opinii specjalisty warto zresztą zasięgnąć w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. 

Przypominamy: rozwiązania w pełni uniwersalne nie istnieją. Żeby odnaleźć najlepszy dla siebie spalacz, trzeba przetestować kilka preparatów i wybrać ten, który działa najkorzystniej. To Ty jesteś swoim najlepszym doradcą – analiza dążeń i możliwości pozwoli Ci podjąć dobry wybór.

5. Czy spalacze tłuszczu działają

Odpowiedź na to pytanie może być wyłącznie twierdząca. W końcu zanim preparat trafi do sprzedaży jako termogenik, poddawany jest szeregowi badań i testów potwierdzających jego skuteczność i łagodność dla zdrowia. Oprócz tego, że doświadczenia wykluczają możliwość wystąpienia skutków ubocznych, potwierdzają także działanie danego spalacza tłuszczu. Jednocześnie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – otóż fat burnery działają, ale tylko pod jednym warunkiem: muszą iść w parze ze zdrowym trybem życia.

Żeby suplementy były suplementami, nie mogą być jedyną metodą dbałości o nasze ciało. Powinny raczej stanowić dodatek, swoiste uzupełnienie naszych codziennych starań. Cuda nie istnieją – spalacze tłuszczu nie odejmą nam kilogramów, jeśli będziemy spędzać czas na kanapie z piwem w jednej, a przetworzoną żywnością w drugiej ręce. 

Podstawą efektywnego odchudzania jest regularne podejmowanie wysiłku fizycznego i wytrwałe obstawanie przy zbilansowanym jadłospisie. Jeśli sądzisz, że samo zażywanie preparatów przyniesie piorunujące efekty, niestety jesteś w błędzie. Spalacze tłuszczu mają za zadanie zintensyfikować nasze wysiłki podejmowane na innych polach. Brak spodziewanych efektów wynika zwykle ze złego bilansu energetycznego albo braku wystarczającej dawki ruchu. Winne nie są tu fat burnery, ale nasze szkodliwe nawyki.

6. Spalacze tłuszczu dla mężczyzn

Kiedy przyjrzymy się suplementom diety dostępnym w sprzedaży, dostrzeżemy, że większość spalaczy tłuszczu dla mężczyzn opiera swoje działanie na połączeniu naturalnych i syntetycznych składników. Ponieważ w przypadku męskich użytkowników treningi są dłuższe i bardziej intensywne, fat burnery powinny odpowiadać zarówno za redukcję, jak i za mobilizację. Użytkownicy powinni zadbać o to, aby nie stracić sił do ćwiczeń i nie dopuścić do nasilenia procesów o charakterze katabolicznym. . 

7. Spalacze tłuszczu dla kobiet

Niezależnie od tego, czy użytkownikiem suplementu jest mężczyzna czy kobieta, podstawą redukcji tłuszczu powinno być połączenie diety i ruchu. Choć kobiety odchudzają się wedle tego samego schematu co mężczyźni, możemy dostrzec pewne znaczące różnice w składzie zalecanych im preparatów.

Jeśli chodzi o spalacze tłuszczu dedykowane kobietom, bazują one zwykle na naturalnych składnikach i zawierają zieloną kawę, l-karnitynę czy kwas rumenowy. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że kobiety mierzą się zazwyczaj z mniejszym obciążeniem treningowym, a większym wytrzymałościowym. Dlatego idealnym wyborem są dla nich te suplementy, które podnoszą temperaturę ciała, a pobudzają organizm jedynie przy okazji.

Nie możemy jednak zapominać, że w obu przypadkach – mężczyzn i kobiet – liczy się nie tyle płeć, co indywidualny klient. W pierwszej kolejności weź więc pod uwagę swoją wagę i wzrost, plan dietetyczny i treningowy, stan zdrowia i wyznaczone przez siebie cele.

8. Spalacze dla początkujących

Jeśli dopiero wkraczasz w świat spalacz tłuszczu, radzimy zachować szczególną ostrożność. O ile Twój organizm nie jest za pan brat z intensywnym wysiłkiem, pełna mobilizacja może być dla niego zupełnie nowym zjawiskiem. Dlatego na samym początku inwestuj w takie fat burnery, które działają w sposób równomierny i stabilny, ale nie bardzo nasilony. Stawiaj na preparaty oparte na sile naturalnych składników; kofeinę możesz dawkować sobie w postaci kawy wypijanej zaraz przed treningiem. Dzięki temu zobaczysz, jak Twoje ciało reaguje na termogeniczne substancje. Przypominamy też o metodzie testowania próbek – oczywiście z zastrzeżeniem, że rzetelny test powinien obejmować całe opakowanie produktu i że trudno jest ocenić skuteczność spalacza tłuszczu na podstawie tygodniowej kuracji. Można jednak wykluczyć dzięki temu skutki uboczne.

Osoby początkujące mogą wprawdzie przyjmować i spalacz tłuszczu, i dodatkową dawkę kreatyny (pod postacią jabłczanu), ale wystarczy im sam suplement. Największą uwagę należy przywiązać do jadłospisu. 

9. Spalacze tłuszczu dla zaawansowanych

Inne reguły dotyczą użytkowników z dłuższym stażem treningowym. Na etapie redukcji doświadczone osoby starają się zwiększyć intensywność treningu, a jednocześnie go wydłużyć. Potrzebują do tego nie tylko stymulacji termogenezy, ale i znacznie większego pobudzenia. Jeśli znasz swoje ciało i potrafisz zachować czujność, sięgnij po mocniejszą formułę odżywki przedtreningowej. Wprawdzie obciążysz tym organizm, ale i pobudzisz go do bardziej efektywnej pracy – opłaci się to, o ile dobrze spożytkujesz naddatek energii.

Jeśli zdecydujesz się na silniejsze termogeniki, zadbaj jednocześnie o suplementację regeneracyjną. Zawodowcy często łączą spalacze tłuszczu z dodatkowymi dawkami białka, aminokwasów i boosterów testosteronu. Takie profilaktyczne wspieranie swojego organizmu z pewnością nie zaszkodzi, za to pomoże usprawnić procesy regeneracyjne i zabezpieczy przed niechcianymi efektami zbyt obciążających ćwiczeń.

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.

Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów i opcji dodatkowych.

KOMENTARZE

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

świetny artykuł! brawo i cenne informacje

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

bardzo dobry artykuł.
dziękuję za cenne wskazówki

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

dzięki! nie wiedziałem, że można tak szeroko opisać spalacze tłuszczu

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

czyli tak jak myślałem, Trizer nr 1, schudłem dzięki niemu 10 kg!

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

bogata wiedza i ciekawe zestawienie, jestem pod wrazeniem

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

A gdzie IQgreen? Jak dla mnie osobiście to numer 1! Zero chemii, poprawiają pracę metabolizmu, mają ekstrakty z zielonej kawy co wiadomo ma zbawienny wpływ na organizm i proces odchudzania. Mi pomogło i mogę się cieszyć szczupłą sylwetką.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

A gdzie IQgreen? Jak dla mnie osobiście to numer 1! Zero chemii, poprawiają pracę metabolizmu, mają ekstrakty z zielonej kawy co wiadomo ma zbawienny wpływ na organizm i proces odchudzania. Mi pomogło i mogę się cieszyć szczupłą sylwetką.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

tak, trzeba się zabierać za odchudzanie wieloaspektowo

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi