Dodano:

1
Kategoria: Trening Jak zacząć

Bryczesy to nadmiar tłuszczu na zewnętrznej stronie ud. Jest to jedno z najbardziej znienawidzonych miejsc przez kobiety. To właśnie panie są genetycznie uwarunkowane do tego, by tłuszcz odkładał się w okolicach ud i bioder. Jak walczyć z bryczesami? Ćwiczenia okazują się bardzo skutecznie. Sprawdź najlepsze ćwiczenia na bryczesy!


Unoszenie nóg do boku

To prawdopodobnie jedno z najbardziej lubianych przez kobiety ćwiczeń. Pozwala skutecznie modelować kształty, a przy tym nie odrywamy wzroku od serialu. Pozycja startowa dla ruchu to ułożenie się na boku. Ułóż ciało w prostej linii na przedramieniu, które znajduje się prostopadle do tułowia. Łokieć powinien znajdować się tuż pod barkami. Uwaga – ustawienie początkowe jest ważne, aby osiągnąć maksymalne korzyści z wykonywania ćwiczenia. Następnie zegnij nogę, na której leżysz, pod kątem 90 stopni. Drugą kończynę wyprostuj i ściągnij palce stóp do góry. Podnieś kończynę maksymalnie i opuść, jednak już jej nie kładź. Wykonaj co najmniej 20 powtórzeń ćwiczenia i przejdź do drugiej nogi.


Kopnięcia do boku

To ćwiczenie zainspirowane treningami kickboxingu. W pozycji startowej stań w lekkim rozkroku, ręce trzymaj na wysokości piersi i szyi dla zachowania równowagi. Wykonaj energiczne kopnięcie do boku. Staraj się wcelować stopą jak najwyżej. Możesz wspomóc się rozbiegiem do kopnięcia, czyli szybkim krokiem w bok, angażując drugą stopę. Po wykonaniu 10 kopnięć przejdź do przeciwnej strony.

ćwiczenia na bryczesy

Kręcenie hula hop

Kręcenie hula hop niczym skalpel modeluje uda, pośladki i talię. Słowem – jest to idealny sposób na zachowanie zgrabnych kobiecych kształtów. Aby prawidłowo kręcić hula hop, stań z nogami na szerokości bioder. Możesz dodatkowo wypchnąć jedną nogę lekko do przodu. Staraj się kręcić kółkiem jak najszybciej poprzez przerzucanie ciężaru ciała z lewej nogi na prawą. Pamiętaj o tym, by po wykonaniu serii na jedną stronę pokręcić kołem również w przeciwnym kierunku dla równomiernego modelowania sylwetki. Początkującym wystarczy 5 minut sesji z hula hop. Zaawansowani kręcą po 20 minut i więcej. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, by nie przedłużać nadmiernie treningu z hula hop, ponieważ koło może powodować siniaki po pewnym czasie.


Ośle kopnięcia do boku

W pozycji startowej ustaw się do klęku podpartego. Oderwij zgiętą nogę od podłogi, kierując ją do boku. W górze wyprostuj łydkę, robiąc wykop. Zegnij nogę z powrotem i wróć do pozycji startowej, jednak nie opuszczaj już kolana do maty. Zatrzymaj się nad podłogą i wykonaj ćwiczenie jeszcze co najmniej 10 razy. Następnie przejdź do drugiej kończyny. Początkujących mogą łapać skurcze ud podczas tego treningu. Jeśli dopadnie cię ten problem – przerwij ćwiczenie i rozciągnij nogę. Możesz powrócić do treningu, gdy skurcz puści.


Nożyce

Nożyce to ćwiczenie znane z lekcji wychowania fizycznego. Połóż się na plecach i oderwij nogi od ziemi. Następnie przekładaj nogi nad sobą na zmianę, tak, jakby kończyny były ostrzami nożyczek. Jeśli odczuwasz ból pleców w trakcie tego ćwiczenia, pod pośladki podłóż dłonie. Wykonaj co najmniej 15 powtórzeń ćwiczenia.

KOMENTARZE

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Jestem początkująca i takie rady ti mój ideał a szczególnie w nowym roku

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi