Dodano:

0
Kategoria: Uroda

Latem najchętniej wskakujemy w sandałki, japonki albo ostatnio modne mule… chociaż upał na dworze ma swoje prawa, nasze stopy nie zawsze wyglądają perfekcyjnie w odkrytym obuwiu, które wystawia na światło dziennie wszystkie nasze zaniedbania w pielęgnacji stóp. Sprawdź, jak samodzielnie o nie dbać latem bez pomocy kosmetyczki!


Po pierwsze – peeling na stopy

Chociaż dbamy o wykonywanie peelingu twarzy oraz całego ciała, najczęściej zapominamy przy tym o stopach. Jeśli twoje stópki latem nie wyglądają zbyt reprezentacyjnie: są suche i szorstkie – warto wykonywać ich regularny peeling raz w tygodniu; świetnie do tego celu sprawdzi się ten gruboziarnisty, np. solny albo cukrowy. Taki zabieg jest alternatywą dla tradycyjnej tarki i dobrze przygotowuje stopy do ekspozycji w letnich sandałach czy japonkach: nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale i wygładza stopy i zmiękcza skórę. Do wykonania peelingu stóp możesz użyć gotowej mieszanki bądź też własnoręcznie wykonanego, domowego peelingu na bazie soli, miodu, cynamonu i odrobiny oliwy z oliwek. Po takim zabiegu stopy są przygotowane na wchłonięcie odżywczego i nawilżającego balsamu.


Zaopatrz się w naturalny pumeks

Zrezygnuj ze sztucznego, drogeryjnego pumeksu – przeważnie ma agresywnie ścierające działanie i przy niedelikatnym użyciu może powodować podrażnienia, a zbyt częste i mocne pocieranie przyczynia się do szybszego rogowacenia, a nawet pogrubienia skóry na piętach. Pumeks wulkaniczny z lawy o porowatej strukturze doskonale sprawdzi się w tej roli; jest delikatny, nie powoduje alergii i starcza na długo! Pamiętaj, aby regularnie czyścić swój pumeks, by nie doprowadzić do namnażania się w nim bakterii: raz na 3–4 tygodnie wymocz go w kubku z solą. Jeśli masz odciski czy modzele, najlepiej będzie, jeśli usuniesz je z pomocą specjalisty. Stopy ci za to podziękują.

o stopy dbaj przede wszystkim latem

Stopy: nawilżanie przede wszystkim

Aby skóra na twoich stopach była jędrna i nawilżona, regularnie smaruj je balsamem odżywczym. Po wykonaniu peelingu lub wieczornej kąpieli zafunduj stopom krótki masaż z użyciem odpowiedniego kosmetyku nawilżającego i zaopatrz je na krótko w bawełniane skarpetki, pozwalając, by substancje aktywne dobrze się wchłonęły w stopy.


Obcinaj prawidłowo paznokcie, a stopy będą zadbane

Paznokcie u stóp powinnyśmy traktować nieco inaczej niż te u rąk; zarówno zbyt długie, jak i zbyt krótkie mogą przysporzyć nam kłopotów. Przycinając je, pamiętaj, by nie robić tego „na zapas”; obcinając paznokcie u stóp, nadawaj im kształt kwadratu, zostawiając odrobinę „białej” płytki paznokcia po bokach (unikaj obcinania ich w półksiężyc) – to zapobiegnie ich bolesnemu wrastaniu.


Na koniec: pedicure i refleksologia

Zwieńczeniem zabiegów pielęgnacyjnych może być wykonanie kolorowego, wakacyjnego pedicure; neonowe, letnie kolory będą wyglądały dobrze tylko na zadbanych stopach. Na koniec – warto wybrać się na masaż stóp: nie tylko pomoże ci się rozluźnić i wyciszyć, ale świetnie poprawi krążenie. Pamiętasz, co o masowaniu stóp mówili w „Pulp Fiction”? Jeśli nie masz blisko siebie profesjonalnego gabinetu refleksologii, możesz poprosić o jego wykonanie swojego partnera.