Dodano:

0
Kategoria: Uroda

Konturowanie szturmem podbiło serca blogerek: dzięki kilku prostym trickom nadasz swojej twarzy dodatkowego wymiaru. Sprawdź, jak się zabrać za konturowanie!


Konturowanie: co to takiego?

Wielbione przez Kim Kardashian konturowanie polega na wymodelowaniu swojej twarzy i nadaniu jej pożądanego kształtu oraz głębi za pomocą produktów do konturowania. W przeciwieństwie do „zwykłego” traktowania swojej buzi podkładem, który spłaszcza ją, tworząc jednokolorową maskę – konturowanie pomaga nadać twarzy trójwymiarowości, a do tego zamaskować niektóre mankamenty urody.

Dzięki umiejętnemu konturowaniu możemy poszerzyć lub zwęzić niektóre partie twarzy czy odwrócić uwagę np. od zbyt dużego nosa. Niestety prawidłowe i efektywne konturowanie wymaga trochę wprawy; najlepiej poproś o radę zaprzyjaźnioną kosmetyczkę bądź śledź kanały youtuberek parających się konturingiem. W zależności od tego, czy jesteś posiadaczką podłużnej, owalnej, trójkątnej czy prostokątnej twarzy, powinnaś zaakcentować inne jej elementy.

Dobre konturowanie to takie, które wygląda naturalnie i przejścia pomiędzy poszczególnymi „kolorami” są niewidoczne. Łatwo przesadzić z ilością kosmetyku i uzyskać teatralny efekt.


Jakich kosmetyków potrzebujemy do konturowania?

Najprostszy zestaw do konturowania składa się z kilku rozświetlaczy, bronzerów i dodatkowo różu w różnych odcieniach; pamiętaj, by dobrać ich odpowiednią tonację do swojej cery. Inne bronzery będą wyglądać dobrze na blondynce o jasnej cerze, a inne na opalonej brunetce. Pamiętaj, aby do konturowania używać specjalnie do tego celu przeznaczonych bronzerów matowych, bez połyskujących drobinek.

konturowanie twarzy sprawia cuda

Podstawowe zasady konturowania

Chociaż na pierwszy rzut oka konturowanie może ci się wydawać czarną magią, postaraj się opanować kilka podstawowych zasad. Pierwsza z nich brzmi: jasny rozświetlacz na wszelkie wypukłości i te partie, które chcesz uwydatnić, a ciemny bronzer na wgłębienia i te obszary, które chcesz ukryć. Generalizując, oznacza to, że kości policzkowe muskasz produktem rozświetlającym, a brązującym boki nosa i wgłębienia na policzku etc. Oczywiście wszelkie dodatkowe subtelności zależą od indywidualnego kształtu twarzy i celów konturingu. Konturowanie powinnaś rozpocząć po nałożeniu na twarz lekkiego podkładu dobranego do naturalnego kolorytu twojej cery, a następnie jej przypudrowaniu i zmatowieniu. Pamiętaj, aby dokładnie rozcierać nałożony produkt za pomocą pędzla, specjalnej gąbeczki bądź palców.


Konturowanie: na sucho czy mokro?

Konturowanie możesz wykonać zarówno „na mokro”, czyli kosmetykami o płynnej konsystencji takimi jak np. podkłady, albo „na sucho”, czyli za pomocą bronzerów i rozświetlaczy w kamieniu. Ta pierwsza metoda jest nieco trudniejsza i wymaga większej wprawy; efekt również jest bardziej wyrazisty, przez co często jest stosowany przed sesjami zdjęciowymi. Niestety wszelkie błędy w wykonaniu będą znacznie bardziej widoczne przy konturowaniu na mokro, tak więc jeśli nie masz wprawnej ręki, możesz uzyskać sztuczny i teatralny rezultat. Konturowanie na sucho pomaga uzyskać nieco bardziej „naturalny” wygląd twarzy, jest też prostsze i szybsze w wykonaniu.


Kiedy konturowanie?

Dobrze wykonane konturowanie pomaga skorygować kształt twarzy, nadać jej blasku i trójwymiarowości. Konturowanie, zwłaszcza na mokro, jest dość pracochłonne, tak więc nadaje się na większe wyjścia, kiedy to zależy nam na odpowiedniej „grze świateł” na naszej twarzy – szczególnie jeśli czeka nas wesele przyjaciółki z całym sztabem fotografów!