Dodano:

2
Kategoria: Uroda

Jeśli znudziły ci się już masaże rękawicą, czas ją wypróbować! Dowiedz się, jak wykonasz masaż bańką chińską w domu i dlaczego warto to robić.


Czym jest bańka chińska?

Bańka chińska to niepozorny gumowy przedmiot kształtem przypominający chińską pagodę albo stożek z dwoma przewężeniami i pusty w środku. Bańki tego typu były stosowane pierwotnie w akupresurze. Obecnie możemy spotkać bańki w różnych wielkościach, najczęściej sprzedawane w kompletach. Banki chińskie są bańkami próżniowymi, które zasysają do wnętrza skórę wraz z okolicznymi tkankami. Masować bańkami można nie tylko plecy czy uda, ale również inne części ciała takie jak brzuch.


Jakie są zalety masażu bańką chińską?

Niewątpliwą zaletą baniek są ich właściwości do zmniejszania bólów mięśniowych czy kręgosłupa, a także rozluźnienie i zmniejszenie napięć po całodziennej pracy za biurkiem. Ponadto bańki zwiększają ukrwienie, przyspieszają wydalenie toksyn z organizmu, pomagają wizualnie wymodelować sylwetkę i zmniejszyć widoczność cellulitu.

masaż bańką chińską może nadać jędrności naszemu ciału

Jak przystępować do takiego masażu?

Masaż bańką podobny jest do drenażu i powinno się go wykonywać na rozgrzanym wcześniej masażem ręcznym mięśniu. Bańkę chińską przyciskamy do przygotowanej, oczyszczonej wcześniej skóry z odrobiną substancji poślizgowej, np. oliwki, aż skóra i otaczające tkanki zostaną zassane do środka. Możemy ją wcześniej delikatnie podgrzać w ciepłej wodzie.

Bańki nie odrywamy, ciągnąc ją do góry; przyciskamy lekko skórę w okolicach bańki, a następnie szybko ją ściągamy bez efektu naciągania skóry.


Na co uważać podczas masażu bańką chińską?

Prawidłowy masaż bańką chińską nie może powodować siniaków czy wybroczyn, a pierwsze sesje powinny być przeprowadzanie delikatnie. Uważajmy na stopień przekrwienia, który zależny jest od naszej wrażliwości. – jeśli skóra szybko się zaczerwienia, powinniśmy skrócić naszą sesję. Banki popularne są zwłaszcza wśród kobiet z uwagi na ich potencjalne, antycellulitowe i ujędrniające właściwości, jednakże nie zlikwidują one obrzęków czy też problemów z zatrzymaniem wody w tkankach – co więcej, tego typu dolegliwości mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu. Nie należy pracować bańkami w poprzek rozstępów bądź blizn, by ich dodatkowo nie rozciągać. Najlepiej omijać te miejsca i rozpoczynać masaż np. nieco wyżej. Należy pamiętać o tym, żeby poruszać bańką w kierunku dosercowym, od jednego węzła chłonnego do drugiego, a nie chaotycznie we wszystkich kierunkach. Jeśli nie mamy pewności co do tego, czy masaż wykonujemy prawidłowo, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów w profesjonalnym gabinecie.


Kto powinien zrezygnować z takiego masażu?

Masaż bańką chińską powinny sobie odpuścić osoby o cerze naczynkowej i bardzo delikatnej, skłonnej do podrażnień i sinienia. Podobnie osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi czy też kobiety w trakcie menstruacji powinny unikać tego typu masażu.


Jak szybko można zauważyć efekty masażu bańką?

W celu uzyskania efektów antycellulitowych i ujędrniających koniecznie jest przeprowadzenie serii zabiegów (około 10–12) w kilkudniowych odstępach. Warto pamiętać również o tym, iż masaż bańką sam w sobie nie jest kuracją odchudzającą, zastępująca dietę i aktywność fizyczną; w połączeniu ze zdrowym stylem życia może nam jednak pomóc w uzyskaniu jędrnej, atrakcyjnie wyglądającej skóry.

KOMENTARZE

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Aeroby robic grubasy a nie masowac tluszcz

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Sam jesteś aerobem gruby niemasowany tłuszczu